گوناگون

محسن هاشمی: امیدوارم برای کاندیداتوری ریاست جمهوری گول نخورم

محسن هاشمی: امیدوارم برای کاندیداتوری ریاست جمهوری گول نخورم

پارسینه: رئیس شورای شهر تهران گفت: برای شرکت در دوره ششم شورای شهر ثبت نام نکرده ام و امیدوارم برای کاندیداتوری ریاست جمهوری هم گول نخورم.

محسن هاشمی '> محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صبح امروز جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر با شهردار تهران برگزار شد و موارد مهمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت که از جمله این مباحث موضوع برگشت طلب شهرداری از شرکت رساتجارت بود.

وی افزود: همچنین طی سال‌های پیش تعدادی تاکسی خارجی وارد کشور شده بود و قرار بوده است که در یکی از پروژه‌ها مورد استفاده قرار گیرد، ولی به سرانجام نرسیده و این مسأله نیز جزء سوالات شورای شهری‌ها از حناچی بود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در صحن امروز نیز اساسنامه سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و به طول کلی ۴۳ شرکت و سازمان در شهرداری داریم که تعدادی اساسنامه آن‌ها به تصویب شورا نرسیده و ما بعضا می‌گوییم غیرقانونی است این شرکت‌ها و سازمان‌ها به کارشان ادامه دهند بنابر این باید اساسنامه تیپ تهیه شود تا فعالیت آن‌ها قانونی باشد.

هاشمی گفت: شهرداری تهران قرار بود که لایحه‌ای در این زمینه به شورای شهر ارائه کند که این مسأله انجام گرفت، ولی در اساسنامه برخی از سازمان‌ها کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری ادغام‌هایی را در نظر گرفته بود که با مخالفت برخی از اعضای شورای شهر همراه شد در نتیجه این مسأله به کمیسیون مربوطه برگشت خورد.

وی بیان داشت:‌همچنین در صحن امروز شورا افزایش سرمایه برای اتوبوسرانی را در نظر گرفتیم چرا که نرخ‌ها به دلیل افزایش تورم برای تهیه اتوبوس بیشتر شده است همچنین آخرین گزارش مالی شهرداری را خزانه‌دار شورا ارائه کرد و نشان داده شد که ۶۵ درصد درآمد کل را شهرداری طی ۱۱ ماه امسال جذب کرده و قرار است این درآمد تا پایان اسفند به بیش از ۸۰ درصد برسد.

وی گفت:‌همچنین لایحه یک‌فوریتی در مورد پروژه پیاده‌راه‌سازی بین بزرگراه امام علی (ع) و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشتیم چرا که ساخت این دو بزرگراه مناطق دو طرف را قطع کرده است که یک فوریت این دو موضوع به تصویب رسید و قرار شد در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شود.

وی با بیان اینکه شهرداری در این دوره شهرفروشی نداشته و خلاف قانون انجام نداده است گفت:‌البته چندان مگاپروژه در این دوره ایجاد نشده، ولی به هر حال شهرداری علیرغم کرونا و رکود خوب عمل کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا انتخابات شورا‌ها کاندیدا می‌شوید؟ گفت: برای شرکت در این دوره شورای شهر ثبت نام نکردم و امیدوارم برای کاندیداتوری ریاست جمهوری گول نخورم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه سال آینده بازنشسته می‌شوم، خاطرنشان کرد: باید ببینم که نظام جمهوری اسلامی من را به کار بر می‌گرداند تا خدمت کنم؟

وی درباره آخرین وضعیت پرونده دو شهردار بازداشت شده گفت: این افراد پس از بازپرسی و دستگیری بازجویی شدند و اکنون با وثیقه آزاداند.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار