گوناگون

درگیری تن به تن مأمور پلیس با سارق مسلح در شمال تهران

درگیری تن به تن مأمور پلیس با سارق مسلح در شمال تهران

پارسینه: رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند از بازداشت سارقی مسلح در جریان یک فقره سرقت مسلحانه خبر داد و گفت: سارق مذکور در درگیری تن به تن با مأمور پلیس، زمین‌گیر شد.

حوالی ساعت ۱۹ روز گذشته (۱۴ اسفند) خانمی پس از اتمام کار، به محل پارک خودروی خود در خیابان طاهری، خیابان مژگان مراجعه کرد و در همین حین با سارقی مسلح مواجه شد.

خودروی این خانم در ابتدای کوچه پارک بود و وی حین رفتن به سمت خودرو، متوجه قدم زدن فردی مشکوک در کوچه شد.

وی در حالیکه به دلیل حضور این فرد دچار اضطراب و ناامنی شده بود، به سرعت سوار بر خودرویش شد، اما فرد غریبه که سلاح گرم نیز همراه داشت ضمن رد شدن از کنار خودروی این خانم، به سرعت از در عقب سوار بر خودرو شد.

این خانم که به شدت ترسیده بود، در اقدامی مناسب ضمن برداشتن سوئیچ، به سرعت از خودرو پیاده شد و با رفتن داخل خیابان و داد و فریاد، دیگران را متوجه حضور سارق مسلح کرده بود.

خوشبختانه در همان زمان مأمور اطلاعات کلانتری ۱۲۲ دربند در حال گشت‌زنی در منطقه بود که صدای این خانم توجهش را جلب کرد؛ این مأمور انتظامی به دلیل حساسیت و دقت نظر به سمت صدای این خانم رفته و مشاهده کرده بود وی مستأصل در حال فریاد زدن است و در همین حین فردی از یک خودرو پیاده شده و اقدام به فرار کرده است.

این مأمور به تعقیب شخص مذکور پرداخته، اما سارق مسلح در همین فاصله ۲۰۰ تا ۳۰۰ متری از دید مأمور پلیس دور شده بود.

در ادامه یکی از همسایگان محل حادثه که به منطقه مشرف و تمام ماجرا را از پنجره منزلش دیده بود، به مأمور پلیس اطلاع داد که سارق زیر یکی از خودرو‌ها پنهان شده است.

سپس مأمور کلانتری با سختی این سارق را از زیر خودرو بیرون کشیده، اما سارق مسلح بلافاصله از زیر پیراهنش اسلحه‌ای را خارج کرده بود.

سارق سلاحش را که یک کلت جنگی مجهز به صداخفه‌کن بود، به سمت مأمور کلانتری نشانه رفت، اما مأمور پلیس با کمک فنون دفاع شخصی، مچ ساعد سارق را گرفته و و او را کنار زده بود.

در ادامه مأمور انتظامی کلانتری ۱۲۲ دربند با درایت، سرعت عمل، دقت نظر و توانمندی، سعی در گرفتن اسلحه کرده، اما سارق با سلاح آماده به شلیک و در حالیکه دستش روی ماشه بود، اقدام به شلیک دو گلوله کرد البته با تلاش مأمور کلانتری این تیراندازی منحرف شده و در منطقه بی‌خطر اصابت کرده بود و فردی نیز در این ماجرا آسیب ندید.

همچنین یک نگهبان ساختمان به کمک مأمور رفته و سرانجام سارق زمین‌گیر شده بود.

سرهنگ محمد قدیمی؛ رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند با اعلام این خبر گفت: این سارق سابقه‌دار بوده و در حال حاضر تحویل مراجع قضائی شده است.

وی متذکر شد: شهروندان در صورت رؤیت تردد مشکوک افراد در منطقه خود حتماً با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند تا با حضور به موقع مأموران از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست به محض سوار شدن در خودرو، به سرعت قفل مرکزی را بزنند، همچنین در پشت چراغ قرمز و ترافیک نیز این موضوع را رعایت کنند.

رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند یادآور شد: سارقانی که با سلاح گرم قصد اخلال در امنیت جامعه را داشته باشند با سرپنجه‌های پولادین مأموران پلیس مواجه خواهند شد.
منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار