گوناگون

همسر قالیباف: طرح "مداخله در خانواده" را شروع کرده ایم

پارسینه: مشاور شهردار تهران در امور بانوان با بیان این که حوزه آسیب های اجتماعی جزو وظایف سازمانی شهرداری تهران نیست گفت: ما وظیفه خود می دانیم که به حوزه آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنیم و نمی توانیم به این مساله بی توجه باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، زهرا سادات مشیر، همسر قالیباف و مشاور وی در امور بانوان شهرداری با بیان این که آسیب های اجتماعی حوزه پرتنشی است و ضرورت های موجود در جامعه ایجاب می کند که بدان ورود پیدا کنیم، خاطر نشان کرد: این حوزه جزو وظایف سازمانی شهرداری نیست و در قانون بلدیه هم چنین چیزی آورده نشده اما ما وظیفه خود می دانیم که به حوزه آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنیم چرا که ما نمی توانیم نسبت به این مساله بی توجه باشیم.


image

مشیر در ادامه افزود: به همین منظور ما با محوریت پیشگیری از اسیب ها و اشتغال بانوان و فرزندان زنان سرپرست خانوار به این مساله می پردازیم که نکته بسیار اساسی و با اهمیتی است.

وی به وضعیت طلاق در کشور که موجب کوتاهی عمر خانواده ها می شود، اشاره کرد و گفت: بر این اساس ما به موضوع مداخله در بحران خانواده ها پرداخته ایم و مجموعه ای شکل گرفته است که زنان می توانند با مراجعه به این مرکز از مشاوره های رایگان ما و از امکاناتی که در این مرکز وجود دارد استفاده کنند.

مشیر با اشاره به گذشته تاریخی حل اختلاف که توسط بزرگان هر خانواده صورت می گرفت، اشاره کرد و عنوان داشت: امروزه به واسطه هویت اجتماعی این مباحث در درون خانواده ها حل نمی شود.

وی ادامه داد: این گونه افراد ناگزیرند که به مشاوره ها و مراکز مربوطه مراجعه کنند و از آنجا که در برخی از این مراکز هزینه های زیادی از آنان مطالبه می شود و خانواده ها هم قادر به پرداخت این هزینه ها نیستند بنابراین برای حل مشکل خود به آن جا مراجعه نمی کنند و همین عامل سبب می شود که کانون این خانواده ها متلاشی شود.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با بیان این که مرکز مداخله در بحران خانواده تنها مرکزی است که به ارایه مشاوره های رایگان به زنان و خانواده ها خدمات ارایه می دهد گفت: در این مرکز به مددکاری و مداخله در خانواده پرداخته می شود و شرایط آنان سنجیده می شود، تست گرفته می شود سرکشی از منزل آنان نیز صورت می گیرد و مداخله در خانواده بدین شکل صورت می گیرد و زمینه بازگشت خانم ها به زندگی فراهم می شود.

مشیر با اشاره به خلاء خدماتی که در جامعه وجود دارد گفت: مراکزی توسط بهزیستی وجود دارد که زنان و دختران به آنجا مراجعه می کنند اما مداخله ای برای حل مشکل آنان در این مراکز صورت نمی گیرد.

وی خاطر نشان کرد: طرح مداخله در خانواده از طرح های است که در حوزه بانوان آغاز شده است و امروز ثمرات و نتایج آن را می بینیم .

مشاور شهردار در امور بانوان ادامه داد: امیدواریم که هیچ خانواده ای دچار آسیب نشود و ما نیز نیازی به این مراکز نداشته باشیم اما به هر حال از منظر و موضع پیشگیرانه باید آمادگی حل این موضوعات را نیز داشته باشیم.

به گفته مشیر مرکز مداخله در بحران خانواده در قالب موسسه رهنمای سعادت خانواده قریب به سه سال است که به زنان و خانواده ها ارائه خدمات می کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار