گوناگون

پاساژ پر خطر و نا ایمن دراکولا تعطیل می‌شود

پارسینه: شهردار منطقه ۱۱ تهران در نشست ساختمان‌های نا ایمن بخش مرکزی پایتخت از تعطیلی پاساژ معروف به دراکولا در خیابان لبافی نژاد به دلیل پیش گیری از خطرات جانی و مالی برای کسبه، کارگران و مراجعین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا تهران، نصراله آبادیان با بیان این که مجتمع تجاری دراکولا به دلیل نا ایمن بودن و عدم توجه به هشدار‌های داده شده پلمپ خواهد شد؛ گفت: طبق دستور قضایی مقرر شد رفع خطر و پلمپ پاساژ دراکولا با هماهنگی کلانتری، شورای تأمین استان، آتش نشانی و نیروی انتظامی انجام شود.

شهردار منطقه ۱۱ ضمن اشاره به جلساتی که با دادستان در این خصوص برگزار شده است؛ افزود: جلسات کمیته ایمنی ساختمان نیز مرتبا برگزار می‌شود که ابلاغ دستورالعمل‌های ایمنی به ساختمان‌های نا ایمن و پرتردد و پلمپ واحد‌های متخلف که علی رغم در اختیار داشتن فرصت به موارد ایمنی ترتیب اثر ندهند؛ در دستور کار این کمیته قرار دارد.

آبادیان ضمن اشاره به قدمت بافت شهری این منطقه که دلیل وجود ساختمان‌های فرسوده و نا ایمن است؛ عنوان کرد: ساختمان‌های پر خطر و نا ایمن این منطقه از ۱۳۰ واحد به ۲۶۴ واحد افزایش پیدا کرده و باید با محوریت نواحی و با توجه به لیست ارزیابی‌های آتش نشانی اقداماتی برای رفع مخاطرات واحد‌های تجاری انجام شود.

وی تیپ بندی و کار بری واحد‌های ساختمانی اعم از مسکونی، تجاری، عمومی و ... را بر اساس نوع فعالیت از جمله آموزشی، مذهبی، فرهنگی، تجاری، اداری، مسکونی و تولیدی را برای برنامه ریزی رفع مخاطرات ضروری خواند و در حوزه توانمند سازی، شکل گیری گروه‌های دوام را حائز اهمیت دانست.

آبادیان بر ایجاد کمیته‌ای برای ساختمان‌های نا ایمن به منظور اخطار و پیگیری رفع خطر از ساختمان‌های نا ایمن در نواحی منطقه ۱۱ تأکید کرد و همچنین از اقدامات انجام شده برای شناسایی مخاطرات اماکن عمومی و بوستان‌های سطح منطقه توسط واحد HSE خبر داد و گفت: به منظور رفع مخاطرات از اماکن عمومی، بوستان‌ها و فضای بازی کودکان، مکاتبه‌ای با سازمان استاندارد برای استاندارد سازی وسایل بازی صورت گرفته است و اولین منطقه‌ای هستیم که برای وسایل بازی و نصب آن‌ها در بوستان‌ها به دنبال استاندارد سازی هستیم.

بر اساس این گزارش پیگیری ویژه ایمنی اماکن پرتردد و ساختمان‌های نا ایمن سطح منطقه ۱۱ با تشکیل کارگروه ایمنی و برگزاری جلسات با حضور ادارات و نهاد‌های مرتبط انجام شده و دراین راستا از شاخص‌ترین ساختمان‌های نا ایمن، پاساژافراسیابی آزاد (دراکولا) واقع در خیابان لبافی نژاد کوچه مهرداد بوده که به دلیل عدم ایستایی و ناپایداری بر اساس دستور معاونت دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷ مبتنی بر همکاری نیروی انتظامی با شهرداری جهت پلمپ واحد‌های ساختمان مزبور اقدام خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار