گوناگون

۷ حقیقت از سلاح کلاشینکف که نمی دانستید

پارسینه: شاید تاکنون نام اسلحه کلاشینکف را شنیده باشید، اما آیا با طراح این سلاح، مدل ها و امکانات آن آشنا هستید؟ با خواندن مطلب زیر پاسخ سوالات خود را بیابید.

کارخانه کلاشینکف در سال ۲۰۱۳ از ادغام دو شرکت روسی ساخت اسلحه تشکیل شد و تولید اسلحه های ۲۷ کشور جهان در صدر فعالیت های این کارخانه قرار دارد و اسلحه کلاشینکف مدل " AK-۴۷" پرکاربردترین نوع این سلاح می باشد.

-"میخائیل کلاشینکف" در سال ۱۹۴۱ و در زمان جنگ جهانی دوم وقتی در بیمارستان بستری بود چند اسلحه طراحی کرد که یکی از آنها اسلحه اتوماتیکی با نام (mp۴۴-stg) بود که آلمان از آن در جنگ استفاده کرد.
-طراحی اسلحه کلاشینکف مدل " AK-۴۷" چند سال طول کشید تا در سال ۱۹۴۹ برای آخرین بار به شکل کنونی طراحی شد و نیروهای مسلح روسیه از آن استفاده می کنند.

-نخستین بار ارتش روسیه از اسلحه کلاشینکف استفاده کردند و در سال ۱۹۵۰ تعداد زیادی از این سلاح در کارخانه IZH"" تولید شد تا در سال ۱۹۵۵ به عنوان سلاح شخصی نظامیان روسی مورد استفاده قرار بگیرد.

-بیش از ۴۰ ارتش در سراسر دنیا از این اسلحه استفاده می کنند و به دلیل امکان استفاده راحت از آن، سلاح برتر جنبش های آزادی خواهی و استقلال طلبی به شمار می آید.

-در سال ۱۹۵۹ این اسلحه از مدل "AK-۴۷" به "AKM" تغییر کرد که سبک تر، ساده تر، ارزان تر و از برد بالاتری برخوردار است.

-با استفاده از اسلحه کلاشینکف می توانید در هر دقیقه ۶۰۰ هدف را نشانه گیری کنید.

-۸۰ درصد سلاح کلاشینکف در سراسر دنیا اتوماتیک است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار