گوناگون

طرح زوج و فرد در کرج دائمی می‌شود؟

پارسینه: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: اجرای دائمی طرح زوج و فرد بدون تقویت سیستم حمل و نقل عمومی امکان‌پذیر نیست.

«همایون شریفی»، اظهارکرد: طرح زوج و فرد در بسیاری از کلان‌شهرها با هدف کاهش ترافیک، آلودگی هوا و فرهنگسازی جهت استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی اجرایی می‌شود.وی ادامه داد: با توجه به افزایش بی‌رویه تعداد خودروها در کلان‌شهر کرج به‌نظر می‌رسد طی دو سال آینده تردد در معابر عمومی ناممکن شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: همه روزه شاهد ایجاد ترافیک در هسته مرکزی‌کرج هستیم که وقت و انرژی زیادی از مردم می‌گیرد.شریفی توضیح داد: علاوه بر این کمبود پارکینگ عمومی و پارکبان هم‌چنین سد معبر توسط دستفروشان در برخی از ساعات روز خود به خود باعث افزایش حجم ترافیک در کرج شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای خلاصی از این وضعیت هیچ راهی جز دائمی کردن طرح زوج و فرد در هسته مرکزی کرج وجود ندارد.رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز تصریح کرد: بدون شک این طرح نیز مانند سایر طرح‌ها محاسن و معایبی داردکه باید به خوبی بررسی شود تا مردم ساکن در محدوده اجرای این طرح با مشکل مواجه نشوند.

شریفی خاطرنشان کرد: برای این‌که طرح زوج و فرد با موفقیت اجرا شود در مرحله اول باید زمینه تقویت سیستم حمل و نقل عمومی‌کرج را فراهم کنیم چون درغیر این صورت این طرح با شکست مواجه می‌شود.این مسئول‌ یادآور شد: دائمی شدن طرح زوج و فرد درکرج باید در شورای ترافیک استان بررسی و درصورت تصویب اجرایی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار