گوناگون

دانشکده مداحی در ایران راه اندازی شد

پارسینه: عضو خانه مداحان کشور از راه‌اندازی دانشکده مداحی با موضوع تاریخ و ستایش‌گری اهل بیت(ع) در کشور خبر داد.

مهدی فاطمی صبح امروز در کارگاه آموزش مداحان شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائم‌شهر و سیمرغ که با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و ناحیه مقاومت بسیج و کانون مداحان سوادکوه در امامزاده عبدالحق زیراب برگزار شد با اشاره به اینکه دستیابی به شهرت در مداحی کار سختی نیست، بیان داشت: اگر خودمان کسب شهرت را با انواع وسائل و تبلیغ محیطی انجام دهیم، شهرت حبابی است و اگر ائمه نظر کنند، نامی ماندگار برای ما خواهد بود.

به گزارش فارس، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی خانه مداحان کشور به راه‌اندازی دانشکده مداحی در کشور اشاره کرد و افزود: دانشکده مداحی زیر شاخه رشته الهیات با موضوع تاریخ و ستایش‌گری اهل‌بیت(ع) خواهد بود.

وی از ثبت دانشکده مداحی خبر داد و خاطرنشان کرد: دانشکده مداحی برای جذب دانشجو به تایید نهایی وزارت علوم نیاز دارد و در این باره اقدامات لازم انجام شده است.

عضو خانه مداحان کشور به بیان شاخص‌های مداحان برتر اشاره کرد و گفت: استفاده از استاد به عنوان شاخص و هدایت‌گر در فعالیت مداحی، تمرین و ممارست و حفظ شعر، پیگیری بیانات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری، دوری از بدعت‌ها، حفظ جایگاه مداحی و انجام فرایض دینی و توجه به بهداشت دهان و حنجره برخی از شاخص‌های مداحی موفق است.

مداحان از اسناد معتبر در مداحی استفاده کنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه نیز با اشاره به رسالت‌های مداحان، گفت: مداحان از اسناد معتبر در مداحی خود استفاده کنند.

‌حجت‌الاسلام غلامحسین ذاکری خطیر ‌با اشاره به رسالت‌های مداحان، بیان داشت: مداحان انتقال‌دهنده و آموزش‌دهنده ارزش‌ها و اصول مذهبی باشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به احترام و ارزش مداحان امام حسین(ع) در بین مردم، افزود: استفاده از کتب معتبر مداحی و مقتل‌خوانی و افزایش مطالعه مداحان در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مداحان از بیان برخی از مطالب که برای آن سند معتبر وجود ندارد بپرهیزند، خاطر‌نشان کرد: تقاضای امام حسین(ع) برای شلوار و پیراهنی که چشم‌ها را خیره نکند به دلیل آن بوده است که با سرقت آن برهنه نماند و این مطلب در اسناد مذهبی مورد اشاره قرار گرفته است.

ذاکری خطیر با اشاره به اینکه برای اختصاص پیراهن کهنه توسط حضرت زهرا(س) برای امام حسین(ع) سند معتبری ارائه نشده است، افزود: مداحان می‌توانند از نقل به حال بگویند و از بیان نقل به قال بپرهیزند که مسئولیت دینی بر عهده آنان خواهد بود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  خخخخخخخخخخخخخ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس

  هفت تیر کشی هم اموزش میدند ؟ خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار