گوناگون

۱۳ روش ایده آل جذب مشتری از طریق اینستاگرام

13 روش ایده آل جذب مشتری از طریق اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با میلیاردها کاربر است و نقش مهمی در بازاریابی دیجیتال کسب‌وکارها دارد. اینستاگرام پلتفرمی با بیش از 2 میلیارد کاربر از سراسر دنیاست. در حال حاضر کسب‌وکارهای زیادی، بخشی از بودجه و زمان خود را صرف جذب مشتری از طریق اینستاگرام می‌کنند. چرا و چگونه؟ در این مقاله بهترین روش‌های جذب مشتری از طریق اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

بیوگرافی کاربردی و جذاب به شما هویت می‌بخشد

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بزرگ با میلیاردها کاربر فعال است! در ایران هم میلیون‌ها کاربر در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند. از میان این تعداد کاربر، قطعاً مخاطبان هدف هر کسب‌وکاری در آن حضور دارند. همین مسئله باعث شده تا اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای جذب مشتریان باشد. تبلیغات در اینستاگرام یکی از بهترین روش‌هایی است که مخاطب هدف جذب می‌کند. هر چقدر تعداد مخاطبان یک برند در اینستا بیشتر باشد، قطعاً میزان فروش بیشتری را هم تجربه می‌کنید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های صفحه اینستاگرام، بیو است که اطلاعات مهمی به صورت مختصر در آن درج می‌شود. در این بخش به کاربران نام کسب‌وکارتان را به همراه فعالیتی که انجام می‌دهید، بگویید. مثلاً اگر شما در حوزه طراحی سایت فعالیت می‌کنید، در بخش بیو به کاربران بگویید که برای داشتن یک سایت زیبا و حرفه‌ای شما را دنبال کنند. درج اطلاعات تماسی و آدرس سایت برای کسب و کارهایی که سایت فروشگاهی دارند، به شدت اهمیت دارد.

2

استراتژی موثر و دقیق مسیر موفقیت را هموار می‌کند

استراتژی به شما نقشه راه می‌دهد و کمک می‌کند تا بدانید چه مسیری را باید طی کنید. استراتژی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تولید محتوا، تعامل با مخاطبان، کمپین فروش در اینستاگرام و... اشاره کرد. همه‌ چیز به صورت شفاف در استراتژی موثر و دقیق آمده است و شما به خوبی می‌دانید که چه کاری را در چه زمانی باید انجام دهید.

محتوای باکیفیت و جذاب نظر کاربران را جلب می‌کند

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود تا کاربران یک صفحه اینستاگرامی را دنبال کنند، تولید محتوای باکیفیت است. بنابراین می‌توان یکی از بهترین روش‌های جذب مشتری از طریق اینستاگرام را تولید محتوای باکیفیت دانست. در واقع بدون محتوای باکیفیت و جذاب، هرگز نمی‌توانید یک صفحه موفق داشته باشید.

فالو کردن، تعامل و ارتباط کاربران با صفحه اینستاگرام شما به ‌واسطه محتوای جذاب و کاربردی است. البته محتوای شما باید در راستای کسب ‌و کارتان باشد. چرا که جذب فالوورهایی که مخاطب هدف شما نیستند، ارزش ندارد و منجر به فروش نمی‌شود.

کپشن‌نویسی حرفه‌ای و منحصر به ‌فرد اطلاعات کاربران را بیشتر می‌کند

کپشن‌نویسی حرفه‌ای بخش مهمی از تولید محتوا است. اگر محصول یا خدماتی معرفی می‌کنید، در کپشن جزئیات دقیقی از آن ارائه دهید. کاربران را به خرید دعوت کنید و از آن‌ها برای تعامل و کامنت گذاشتن درخواست کنید. در صورتی که محتوای کپشن جذاب و حرفه‌ای باشد، نقش مهمی در رشد کسب‌وکارتان خواهد داشت.

استفاده منظم از استوری به دیده شدنتان کمک می‌کند

بیشترین فعالیت کاربران، در بخش استوری اینستاگرام است! بنابراین استوری مارکتینگ یا بازاریابی در استوری نقش مهمی در جذب مشتریان از طریق اینستاگرام داشته باشد. شاید پست‌های شما به ‌دلیل الگوریتم‌های اینستاگرام دیده نشود، اما استوری‌ها همیشه دیده می‌شوند.

3

تعامل با مخاطبان شما را محبوب‌تر می‌کند

در اینستاگرام فقط به دنبال انتشار محتوا نباشید، بلکه به دنبال ایجاد تعامل با کاربران باشید. برای ایجاد تعامل با کاربران، باید حتماً پستی تولید کنید که کاربران ترغیب به لایک کردن، کامنت گذاشتن، دایرکت دادن و حتی سفارش محصول شوند.

لینک سایت کسب ‌و کارتان به شما اعتبار می‌بخشد

از بهترین قابلیت‌های اینستاگرام، امکان قرار دادن لینک سایت و شبکه‌های اجتماعی است. در بخش بیو پیج، به راحتی می‌توانید تعدادی لینک قرار دهید. حتماً یکی از این لینک‌ها مربوط به سایت شما باشد.

پیشنهادات جذاب و رد نشدنی فروشتان را بیشتر می‌کند

اینستاگرام شبکه اجتماعی فرصت‌هاست! با ارائه پیشنهادات جذاب و رد نشدنی به ‌راحتی می‌توانید فرصت‌های بی‌نظیری کسب کنید. کاربران حتی ممکن است به آن نیاز نداشته باشد، اما باتوجه به پیشنهاد جذاب و ردنشدنی شما، آن را تهیه کند.

ارائه پیشنهاد جذاب برای فروش در اینستاگرام را فراموش نکنید

این مورد یکی از بهترین روش‌های جذب مشتری از طریق اینستاگرام است. بنر تبلیغاتی اینستاگرام یک روش عالی برای بازاریابی و تبلیغات در صفحه اینستاگرام است. این استراتژی به ظاهر ساده، می­تواند مشتریان جدیدی را به سمت صفحه شما سرازیر کند.

استفاده درست و اصولی از هشتگ‌ها باعث دیده شدن شما می‌شود

هشتگ‌ها فرصتی برای دیده شدن بیشتر هستند! استفاده درست و اصولی از هشتگ‌ها یکی از روش‌های جذبی مشتری از طریق اینستاگرام است و نباید آن را از دست بدهید.

پاسخ دادن به کامنت‌های کاربران آن‌ها را وفادار و شما را محبوب می‌سازد

تعامل مسئله بسیار مهمی در اینستاگرام است و پاسخ دادن به کامنت‌ها، نوعی تعامل است. زمانی که کاربر برای پست‌های شما کامنت درج می‌کند، انتظار دارد که پاسخ آن کامنت را بدهید. حتی اگر تعداد کامنت‌های شما بسیار زیاد است، باز هم بهتر است از چند ادمین برای پاسخگویی به کامنت‌ها استفاده کنید.

ممکن است برخی کامنت‌ها مشابه هم باشند که با دادن پاسخ یکسان می‌توانید در مدت زمان کوتاهی پاسخ تمام کامنت‌های خود را بدهید. گاهی اوقات هم ممکن است مشابه نباشند که باید حتماً پاسخ متناسب با آن سوال ارائه کنید.

بنر تبلیغاتی اینستاگرام

همکاری موثر با برندهای دیگر اعتبارتان را بیشتر می‌کند

همکاری برندها یکی از مسائلی است که در فروش بیشتر کسب ‌و کارها کمک زیادی می‌کند. گاهی اوقات شما می‌توانید با برندهای دیگر کارهای بزرگی انجام دهید که در نهایت منجر به رشد و فروش بیشتر برندهای شرکت ‌کننده می‌شود.

به‌ خصوص همکاری با برندهایی که محصولاتی مکمل با محصولات برند شما دارد، می‌تواند کمک زیادی به رشد شما کند. این همکاری می‌تواند یک رویداد باشد یا حتی یک مسابقه مشترک بین کاربران دو صفحه اینستاگرامی با هم.

برگزاری مسابقات جذابیت کسب‌وکارتان را افزایش می‌دهد

اگر به دنبال روش‌های جذب مشتری از طریق اینستاگرام هستید، برگزاری مسابقات اینستاگرامی را از دست ندهید! این مورد نه تنها در اینستاگرام، بلکه در تمام بخش‌های کسب‌وکارتان موثر است. کافی است یک مسابقه برقرار کنید و شرایط خاصی برای آن در نظر بگیرید. در چنین حالتی، کاربران محصولات و خدمات بیشتری از شما تهیه می‌کنند تا در مسابقه شرکت داده شوند.

البته به شرط آن که جوایز ارزشمندی برای کاربران درنظر گرفته باشید تا واقعاً برای استفاده از خدمات و محصول کسب‌وکارتان ترغیب شوند. ابزارهای مختلفی هم برای برگزاری مسابقه اینستاگرامی وجود دارد که باید ببینید کدام یک، امکانات کافی و لازم را برای مسابقه در اختیار شما قرار می‌دهد.

با کمک این راهکارهای معرفی شده به راحتی می‌توانید مشتریان زیادی برای کسب‌وکارتان جذب کنید. در چنین شرایطی، فروش شما افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار