گوناگون

بهترین روش مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

بهترین روش مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

در کانادا تنوع فرهنگی، عدالت اجتماعی، و حقوق بشر ارزشمند دانسته می‌شوند.

پارسینه: مهاجرت به کانادا همیشه برای مردم ایران به دلیل فراهم بودن فرصت‌های اقتصادی، زندگی آرام و پایدار، سیستم آموزشی و بهداشتی قوی، و همچنین محیط فرهنگی گسترده جذاب بوده است.

در کانادا تنوع فرهنگی، عدالت اجتماعی، و حقوق بشر ارزشمند دانسته می‌شوند و سیستم مهاجرتی دوستانه‌ای در آن برقرار است که به مردم سراسر جهان فرصت می‌دهد تا بر اساس مهارت‌ها، تجربیات، و توانایی‌های شخصی خود اقدام به مهاجرت کنند.

همچنین، امکانات اجتماعی، مثل خدمات بهداشتی و پزشکی رایگان و سیستم حمایتی برای توانمندسازی اقتصادی افراد، از دیگر ویژگی‌های زندگی در این کشور است. این امکانات به همراه امنیت و استقرار مطمئن در کانادا، نظر برخی از ایرانیان را برای زندگی و گرفتن اقامت این کشور، جلب کرده است. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا دارید اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می‌کنیم این متن را حتما مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش‌های محبوب برای ایرانیانی است که امکانات عالی را برای آنها به همراه دارد. برای مهاجرت تحصیلی، متقاضیان می‌توانند به یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی معتبر در این کشور درخواست دهند. در این راه، معمولا مراحل زیر باید طی شود:

 • انتخاب برنامه و دانشگاه مورد نظر

 • درخواست و پذیرش توسط دانشگاه مورد نظر

 • اخذ ویزای تحصیلی

 • مهاجرت و شروع تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی دیگر از گزینه‌های جذاب برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، از طریق کار است. کسانی که می‌خواهند به دنبال فرصت‌های شغلی و اقامت مطمئن در این کشور بگردند، می‌توانند از طریق روش‌های زیر برای مهاجرت به این کشور، اقدام کنند. البته در این مسیر دریافت ویزای کاری کانادا نیز اهمیت دارد و فرد باید اطلاعات کافی در این زمینه، شرایط لازم و مدارک مورد نیاز را داشته باشد.

برنامه مهارت‌های مهاجرتی

کانادا از طریق برنامه مهارت‌های مهاجرتی، افرادی را که مهارت‌ها و تجربیات خاصی در حوزه‌های مختلف دارند، به اقامت دائم دعوت می‌کند. این برنامه‌ها شامل اکسپرس انتری، فدرال اسکیل ورکر و برنامه مهاجرت استانی یا PNP است.

پیدا کردن شغل و درخواست ویزا

متقاضیان می‌توانند به دنبال فرصت‌های شغلی در کانادا بگردند و پس از پذیرش توسط یک کارفرما کانادایی، درخواست ویزای کاری کانادا مطابق با شغل خود را ارسال کنند.

برنامه‌های کاری موقت

برخی از برنامه‌های کاری موقت مانند برنامه کارگران خارجی موقت و International Experience Canada (نوعی ویزای کاری کانادا ) متقاضیان را دعوت به کار موقت در این کشور می‌کنند که می‌تواند مسیری مناسب برای اقامت دائم باشد.

به طور کل مهاجرت به کانادا از طریق کار برای ایرانیان فرصتی برای بهره‌مندی از بازار کار پویا و گسترده، بهبود کیفیت زندگی و شانس زندگی بهتر برای خانواده‌هاست. این مسیر نیازمند بررسی دقیق و آمادگی لازم در زمینه مهارت‌ها، تجربیات، و اطلاعات درباره فرآیند مهاجرت است. پس لازم است تا از مشاوره افراد مطمئن و متخصص در این زمینه مانند کارشناسان و وکلای مهاجرتی سبزینه استفاده کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

برنامه مهاجرتی کارکنان مهارت‌ورز اسکیل ورکر (Skilled Worker) یکی دیگر از راه‌های محبوب برای ایرانیانی است که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند. این برنامه مناسب افرادی است که با مهارت‌ها و توانایی‌های خاص، بر اساس نیازهای بازار کار کانادا، تمایل دارند به صورت دائم یا موقت در این کشور کار کنند.

images_1710139867_65eea9db9be9e

برای مهاجرت از طریق این برنامه‌ها، معمولاً افراد باید مراحل زیر را طی کنند:

 • انتخاب برنامه مطابق با مهارت‌ها و توانایی‌ها

 • دریافت امتیاز براساس سن، تحصیلات، تجربیات کاری، زبان و... در سیستم امتیازدهی کانادا

 • ارسال درخواست پس از بررسی معیارها و امتیازدهی

 • بررسی و پذیرش پس از بررسی تمامی مدارک ارسال شده متقاضی  

 • اخذ ویزا و مهاجرت پس از پذیرش نهایی و رفتن به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که توانایی مالی کافی برای سرمایه‌گذاری در کانادا دارند، می‌توانند از طریق برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری در این کشور مهاجرت کنند. این برنامه‌ها شامل دو برنامه اصلی زیر هستند:

 • برنامه مهاجرتی از طریق برنامه سرمایه‌گذاری کبک

 • برنامه مهاجرتی از طریق فدرال

برای شرکت در این برنامه‌ها، معمولاً باید مدارک مربوطه را تهیه کرده و یک مقدار سرمایه را در اختیار داشته باشید که به عنوان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشخصی در کانادا استفاده شود. همچنین، برخی از برنامه‌های مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری ممکن است شرایط و الزامات خاصی نیز داشته باشند که باید با دقت بررسی شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ و کارآفرینی

اگر فردی با ایده‌ها و توانمندی‌های کارآفرینی نو و خلاقانه هستید، کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حوزه استارتاپ و نوآوری، امکانات و فرصت‌های بسیاری را به شما ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه هر برنامه دارای الزامات و معیارهای خاصی است، پیشنهاد می‌شود که افرادی که تمایل به مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی دارند، به دقت شرایط هر برنامه را بررسی کرده و مورد مشاوره قرار گیرند تا به بهترین راه برای مهاجرت خود برسند. از این رو برای موفقیت در این مسیر لازم است از دانش و اطلاعات به‌روز افراد متخصص مانند کارشناسان حرفه‌ای موسسه مهاجرتی سبزینه، استفاده کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق توریستی

به طور مستقیم نمی‌توان از طریق ورود به کانادا به عنوان توریست، مهاجرت دائم بگیرید. ورود به این کشور به عنوان گردشگر معمولاً با اقامت موقت است و پرونده این شما نمی‌تواند برای مهاجرت دائمی مورد بررسی قرار بگیرد.

اما از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی یا یک مهاجری که اقامتش دائمی است، می‌توانید ویزای دائم دریافت کنید. یا با شرکت در برنامه‌های مهاجرتی مختلف مانند برنامه‌های مهارت‌‌محور مهاجرتی یا برنامه‌های کاری موقت، تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا امکان‌پذیر می‌شود و احتمال دریافت اقامت دائم را پررنگ‌تر می‌کند.

images_1710139867_65eea9dba3f12

دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا از موسسه مهاجرتی و حقوقی سبزینه

مشاوره مهاجرتی از موسسات و شرکت‌های مهاجرتی معتبر می‌تواند به شما در فرآیند مهاجرت به کانادا کمک کند. موسسه مهاجرتی و حقوقی سبزینه یکی از این شرکت‌هاست که به ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی به افرادی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، می‌پردازد.

قبل از انتخاب هر موسسه مهاجرتی، ضروری است مطمئن شوید که آن موسسه دارای مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه در کاناداست. همچنین، مهم است که مطمئن شوید مشاوران آن موسسه دارای تجربه و شناخت کافی از فرآیند مهاجرت به کانادا هستند و به‌روزرسانی‌های لازم را در زمینه قوانین و مقررات مهاجرتی دارند.

برای دریافت مشاوره از موسسه مهاجرتی و حقوقی سبزینه، می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید و یک جلسه مشاوره ترتیب دهید. در این جلسه، شما می‌توانید درخصوص وضعیت خود، گزینه‌های مهاجرتی موجود مانند تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، الزامات و مراحل مهاجرت، هزینه‌ها و دیگر مسائل مرتبط با فرآیند مهاجرت به کانادا با مشاوران آن موسسه صحبت کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار