گوناگون

سایتی برای اطلاعات عمومی تاریخ ایران

پارسینه: وب‌سایت «تاریخ ما» دانشنامه فرهنگی است که از تیر ماه سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرده و مطالب تولیدی را در وب‌گاهی با همین نام منتشر می‌کند.

وب‌سایت « تاریخ ما » دانشنامه فرهنگی است که از تیر ماه سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرده و مطالب تولیدی را در وب‌گاهی با همین نام منتشر می‌کند.

« تاریخ ما» پربیننده‌ترین سایت‌ تاریخی در ایران است که بیشترین تمرکز آن بر حوزه تاریخ جهان باستان است؛ اما موضوعات دیگری چون فرهنگ، علوم اجتماعی، فلسفه، عرفان، ادیان و مذاهب، اساطیر، چهره‌های ماندگار با تأکید ویژه و با اولویت قرار دادن به نگاه تاریخی و مستند در حوزه ی فعالیت این وب گاه می باشد.

«تاریخ ما» فعال‌ترین و قدیمی‌ترین وبسایت تاریخی ایران است که در سیزده سال اخیر با انتشار رایگان کتاب‌های صوتی و الکترونیکی، مقالات، یادداشت‌ها، فیلم‌ها و تصاویر مرتبط با تاریخ ایران و جهان با هدف «گِرد آوری اِطّلاعات جامع و قابلِ استناد درباره تاریخِ، بر روی وبستان پارسی» فعالیت می‌کند.

تاریخ ایران این سایت از جمله فعال‌ترین و قدیمی‌ترین وبسایت‌های تاریخی ایران است که در ۱۳ سال گذشته با انتشار رایگان کتاب، مقالات، یادداشت‌ها، فیلم و … اقدام به گردآوری و اشتراک اطلاعات قابل استناد تاریخی نموده است.

« تاریخ ما » با تمام وجود معتقد است که کاربران و خوانندگان سایت ، ارزشمند و زمانی که آنان صرف مطالعه و گشت و گذار در تاریخ ما می‌کنند، گران بها است. لذا همواره جدیدترین و کامل ترین مطالب را با نهایت دقت و حساسیت ارائه کرده و این گونه پذیرای کاربرانش است.

«تاریخ ما» به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی فعالیت می‌کند . از جمله مهم‌ترین بخش‌های این سایت :

- تاریخ باستان
- اساطیر و افسانه‌ها
- اخبار میراث فرهنگی
- معرفی مشاهیر
- آهنگ های قدیمی
- کتابخانه تاریخی

می‌باشد و عمده شهرت آن به علت کتابخانه تاریخی آن است که بیش از ۳۰۰۰ کتاب تاریخی را در دسترس علاقمندانش قرار داده است.

باقی آثار این وبسایت شامل بیش از ۲۶۰۰۰ مقاله به ۴ زبان‌ مذکور می‌باشد که به مشتاقان تمدن و فرهنگ تقدیم شده است.

بخش روم شرقی سایت تاریخ ما

بخش روم شرقی تاریخ ما

« تاریخ ما» توسط «اِنی کاظمی» در سال ۱۳۸۶ بنیانگذاری شده است. مرکز ثبت این وب‌گاه در «جمهوری اسلامی ایران» می باشد و بیش از ۶۰ درصد از مطالب این وب‌گاه تولیدی و باقی بازنشر مقالات نویسندگان عضو وب‌گاه و تارنماهای مشهور حوزه تاریخ می باشد. مشی عمومی "تاریخ ما" حرکت بر اساس رویکردی بی‌طرفانه است و دیدگاه‌های گوناگون و متضاد در کنار هم منتشر می‌شوند و این مسئله موجب انتقاد برخی سایت های اصولگرا و جریان‌های مذهبی شده است.

« تاریخ ما » با داشتن بیش از یک میلیون (۱.۰۰۰.۰۰۰) صفحه ایندکس شده در موتور جستجوی گوگل افتخار دارد روزانه میزبان بیش از ۱۰۰ هزار نفر از کاربران و میهمانان جدید خود باشد. این وب‌گاه در حالی که رتبه ۲۵۰ الکسا کشور و ۱۳٫۷۰۰ دنیا را داشت و درحالی با میانگین ۱۰۰٫۰۰۰ بازدید کننده بازدید یک سایت تاریخی در جهان سوم را تکان داده بود، در آبان ۱۳۹۱، توسط "کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه" به علت نامعلوم فیلتر شد و تلاش‌ها برای رفع فیلترینگ آن به جایی نرسید. و محلی مناسب برای خرید رپورتاژ آگهی است.

مقاله « ملکه کی» با بیش از 100 هزار بازدید

مقاله « ملکه کی» با بیش از ۱۰۰ هزار بازدید ( بخش تاریخ کره)

هم اکنون "تاریخ ما" با تغییر آدرس به فعالیت خود ادامه می‌دهد؛ عموم مدیران و کاربران ارشد این وب‌گاه دانشجویان رشته‌های علوم انسانی هستند.
هدف این وبسایت حفظ و گسترش مطالب تاریخی مستند است و تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین و کامل‌ترین مطالب را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار