گوناگون

از ویرانه های معابد باستانی تا شهر عشق در یونان قدیم + تصاویر

از ویرانه های معابد باستانی تا شهر عشق در یونان قدیم + تصاویر

بازدید از خرابه های باستانی یونان بهترین راه برای درک تاریخ شگفت انگیز یونان است.

به گزارش پارسینه مکان های باستانی و ویران شده یونان از جذاب ترین جاذبه های این کشور هستند. میراث یونان باستان الهام بخش و مجذوب کننده مسافران و دوستداران تاریخ در سراسر جهان است.

Athens-BLOG-Europe

آکروپولیس : بر روی تپه‌ای بر فراز آتن امروزی قرار دارد. بدون شک آکروپلیس یکی از معروف ترین ویرانه های یونان است. این میراث جهانی یونسکو زمانی در مرکز جهان یونان قرار داشت. نقطه برجسته آکروپولیس، پارتنون است، معبد باستانی که به نمایندگی از یونان باستان رشد کرده است. این معبد بزرگ برای نگهداری مجسمه ۴۰ فوتی الهه آتنا ساخته شده است که با طلا و عاج تزئین شده است.

Delphi-BLOG-Greek-Ruins

دلفی : مکانی که مرکز دنیای یونان باستان در نظر گرفته می‌شود و در دامنه‌های کوه پارناسوس قرار داشت، در سال ۱۸۸۰ دوباره کشف شد. در طول سال‌ها، این مجموعه وسیع از معابد، گنجینه‌ها، محراب‌ها و آمفی‌تئاترها کشف شده است تا یکی از جذاب‌ترین مکان‌های باستان‌شناسی یونان باستان را نشان دهد. امروزه پناهگاه دلفی، دومین ویرانه مهم یونان پس از آکروپولیس محسوب می شود. 

Olympia-BLOG-Greek-Ruins

المپیا : این مکان باستانی در سمت غربی پلوپونز است و بازی های المپیک هر چهار سال یکبار در آن برگزار می شد. اگر امروز از المپیا دیدن کنید، می‌توانید بقایای استادیوم باستانی، معبد زئوس و کارگاه فیدیاس و دیگر مناظر را ببینید. علاوه بر این، رویدادهایی که در زمان‌های باستان در اینجا برگزار می‌شد، مستقیماً الهام‌بخش بازی‌های المپیک مدرن بود.

Knossos-Crete-Blog-Greece

کاخ کنوسوس: این کاخ در کرت، بزرگترین جزیره یونان واقع شده است. خرابه های قرمز رنگ کاخ کنوسوس از قدیمی ترین ویرانه های یونان هستند. به طور شگفت انگیزی، قدمت این محوطه باستانی به ۴۰۰۰ سال قبل از تمدن مینویی ( مینوسی) می رسد. پیش از یونانیان باستان، مینوسی ها جامعه ای پیچیده بودند که پایتخت آنها در جزیره کرت قرار داشت. کاخ کنوسوس بهترین کاخ مینوسی ها بود و امروز هم می توانید هنر تزئینی دیوار را در این کاخ بزرگ تحسین کنید. علاوه بر این، افسانه ها حاکی از آن است که کنوسوس خانه هزارتوی افسانه ای مینوتور ( هیولایی در افسانه های یونان) بوده است.

Corinth-BLOG-Greek-Ruins

کورنت باستان: زمانی یک دولت شهر بود که تقریباً در نیمه راه بین اسپارتا و آتن قرار داشت. این یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای یونان باستان بود. کورنت به دلیل ارتباط با الهه یونان باستان آفرودیت به عنوان "شهر عشق" شناخته می شد. در اینجا دو مکان باستان‌شناسی مجزا برای کاوش وجود دارد؛ یکی شهر باستانی است که معبد شگفت انگیز آپولو و اودئون بزرگ را در خود جای داده است. ثانیاً آکروکورنت ، واقع در تپه ای بالای شهر باستانی، که ویرانه های معبد آفرودیت و دیوارهای مستحکم شهر را نشان می دهد.

Lindos-BLOG-Greek-Ruins

آکروپولیس لیندوس: لیندوس یک روستا در جزیره رودس است. بالای روستا، اکروپولیس لیندوس، مهمترین محوطه باستانی در رودس است. در این مکان، ساختمان‌های ویرانه ای که به قرن چهارم پیش از میلاد برمی‌گردند، بر روی یک صخره واقع شده‌اند. در اینجا می‌توانید محل مقدس آتنا لیندیا، استوای هلنیستی و بقایای یک کشتی رودس را تحسین کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار