گوناگون

با وجود تمامی هشدارها؛ حمله اسرائیل به رفح آغاز شد+ فیلم

با وجود تمامی هشدارها؛ حمله اسرائیل به رفح آغاز شد+ فیلم

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به شکل رسمی از آغاز مرحله اول عملیات نظامی این رژیم در شرق رفح خبر داد.

به گزارش پارسینه و به نقل از مهر، منابع عبری از تأیید مرحله اول عملیات ارتش رژیم صهیونیستی علیه رفح از سوی کابینه جنگی این رژیم خبر می‌دهند.

خبرگزارش اسپوتنیک دوشنبه گزارش داد که آویخای ادرعی، سخنگوی عرب زبان ارتش رژیم صهیونیستی عصر امروز دوشنبه به طور رسمی از آغاز مرحله اول عملیات زمینی ضد اهدافی وابسته به جنبش حماس در شرق رفح در جنوب غزه خبر داد.

دقایقی قبل‌تر کابینه دفتر نخست‌وزیری اسرائیل اعلام کرد کابینه جنگی این رژیم به اتفاق آرا تصمیم به ادامه عملیات در رفح گرفت تا فشار نظامی بر حماس را برای آزادی اسرا و دستیابی به دیگر اهداف جنگ ادامه دهد.

گفتنی است نزدیک به ۱.۵ میلیون نفر فلسطینی در شهر رفح واقع در جنوبی‌ترین نقطه غزه پناه گرفته‌اند. در صورت آغاز عملیات اسرائیل در این منطقه، آوارگان فلسطینی جایی برای رفتن ندارند. آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد روز جمعه گفت چنانچه اسرائیل طرح خود برای حمله به رفح را پیش ببرد صدها هزار نفر در معرض خطر مرگ قرار خواهند داشت.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد ساعاتی قبل‌تر گفته بود از بابت گزارش‌هایی که نشان می‌دهند حمله زمینی گسترده اسرائیل به رفح ممکن است قریب‌الوقوع باشند مستوجب نگرانی است.

شروع عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در رفح

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که حملات شدید ارتش رژیم صهیونیستی در شرق رفح را نشان می‌دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی هم در بیانیه‌ای اعلام کرد درحال انجام «حملات هدفمند» علیه حماس در شرق رفح است.

فعال شدن گنبد آهنین در سدروت اسرائیل

ارسال نظر

 • عماد

  با وجود موافقت حماس با آتش بس در غزه اما رژیم اشغالگر عملیات تهاجمی به رفح را اغاز کرد . آنها میخواهند در مذاکرات آتی با حماس دست بالا را داشته باشند و خواهان گرفتن امتیاز از حماس هستند . الحمدلله که مقاومت بی نظیر مردم غزه و حمایت های مردمی سراسر دنیا از مظلومیت آنها در حال به ثمر نشستن هست . خون شهیدان مظلوم غزه و فلسطین همه مردم دنیا را بیدار کرده اما دولتهای جبار و ستمگر همچنان حامی رژیم کودک کش هستند . پیروزی نزدیک هست انشالله

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار