گوناگون

اعتراض شهروندان استرالیا به یک کشتی اسرائیلی

اعتراض شهروندان استرالیا به یک کشتی اسرائیلی

گروه زیادی از مردم استرالیا با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین به پهلو گرفتن و تخلیه بار یک کشتی رژیم صهیونیستی در بندر بوتانی در شهر سیدنی تظاهرات کردند.

بسیاری از استرالیایی‌ها از شهرهای مختلف این کشور با در دست داشتن پرچم فلسطین و حمل بنرها و پلاکاردهایی که شعارهایی در حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایات وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی بر روی آنها نوشته شده بود، در این تظاهرات اعتراضی شرکت کرده و خواستار برقراری آتش‌بس پایدار در غزه شدند.

اداره پلیس سیدنی در بیانیه‌ای اعلام کرد که افسران پلیس و نیروهای ضد شورش حدود ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه دوشنبه (به وقت محلی) در پی تظاهرات اعتراضی گروه زیادی از مردم به پهلو گرفتن این کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی و جلوگیری از تخلیه بار آن و بستن راه‌های منتهی به این بندر، به این منطقه فرا خوانده شدند.

بر اساس این اطلاعیه، ۱۹ نفر از شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراضی توسط نیروهای نظامی بازداشت شدند.

دبیرکل سازمان ملل خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اسرای اسرائیلی در غزه و پایان دادن به رنج مردم غزه است.

با ادامه جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و پیامدهای آن و عملیات موفق ارتش یمن علیه کشتیرانی این رژیم در دریای سرخ وضعیت اقتصادی صهیونیست‌ها بدتر شده و بحران دامن کسب‌وکارهای خرد را گرفته است.

 

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر به نقل از سازمان اعتبارات این رژیم از میانگین افزایش چهار برابری درخواست وام از سوی کسب و کارهای کوچک در سراسر سرزمین‌های اشغالی خبر داده بود.

براساس این گزارش، از زمان شروع عملیات طوفان الاقصی در جنوب سرزمین‌های اشغالی، میزان درخواست وام کسب و کارهای کوچک، به ۱۰ درصد رسیده است.

 

میزان درخواست وام از سوی کسب و کارهای کوچک در مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی نیز پنج درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ناآرامی در سرزمین‌های اشغالی و جنگ علیه غزه، بحران اقتصادی رژیم صهیونیستی را تشدید کرده است به طوری که رئیس بانک مرکزی این رژیم در پیامی به نخست‌وزیر درباره پیچیده بودن بحران اقتصادی هشدار داده است.

بر پایه این گزارش، در نامه ارسالی رئیس کل بانک مرکزی رژیم صهیونیستی به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم، آمده است: انتظارات برای بهبود سریع وضعیت اقتصاد پس از جنگ، بسیار خوشبینانه است.

پیش از این، وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی پیش بینی کرده بود که جنگ علیه غزه، ۷۰ میلیارد «شیکل» (حدود ۱۸ میلیارد دلار) کسری بودجه روی دست این رژیم بگذارد.

این درحالی است که عملیات ارتش یمن علیه کشتی‌های تجاری صهیونیست‌ها یا کشتی‌های تجاری عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ باعث فلج شدن بندر مهم «ام الرشاش» (ایلات) رژیم صهیونیستی شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار