گوناگون

تجاوز نظامیان اسرائیلی به زنان فلسطینی در غزه

تجاوز نظامیان اسرائیلی به زنان فلسطینی در غزه

شبکه «الجزیره» به نقل از یک شهروند فلسطینیِ تحت محاصره در مجتمع پزشکی «الشفاء» در نوار غزه فاش کرد که نیروهای اسرائیلی به چند زن فلسطینی در این مجتمع پزشکی تجاوز کرده‌اند و سپس آن‌ها را به شهادت رسانده‌اند.

به گزارش فارس؛ «نیروهای اشغالگر چند خانواده را به طور کامل کشتند و آن‌ها را آتش زدند. آن‌ها به چند زن تجاوز کردند سپس آن‌ها را کشتند.» این بخشی از جملاتی است که «جمیله الهسی» از زنان تحت محاصره در مجتمع پزشکی الشفاء در نوار غزه به شبکه الجزیره گفته است.

مجمتع پزشکی شفا چند روزی است که تحت محاصره کامل ارتش اسرائیل قرار دارد و طبق گفته شاهدان عینی، نظامیان اسرائیلی به هر کسی که در اطراف این بیمارستان تردد می‌کند، شلیک می‌کنند.

جمله الهسی در ادامه اضافه می‌کند: «ما از صلیب سرخ می‌خواهیم برای کودکان و بیماران آب فراهم کند. کودکان ما حتی آب شور هم نمی‌توانند پیدا کنند. شش روز است که نه آب داریم و نه غذا. ما حتی آب نداریم که با آن افطار کنیم و نمی‌دانیم به کجا باید برویم.»

الهسی می‌گوید: «اسرائیل بمباران می‌کند و ما هیچ راهی [برای فرار] نداریم. نه صلیب سرخی هست و نه نمی‌تواند برای ما مقداری آب فراهم کند.»

این شهروند فلسطینی اشاره می‌کند که اشغالگران 65 خانواده فلسطینی را وادار به ترک مجتمع پزشکی الشفاء در نوار غزه کرده‌اند و یک ساختمان را که این خانواده‌های فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، به آتش کشیده‌اند.

دیدبان حقوق‌بشری اروپا-مدیترانه نیز روز شنبه (دیروز) به نقل از شاهدان عینی اطلاعات مشابهی از اقدامات ارتش اسرائیل در مجتمع پزشکی الشفاء فاش کرده است.

 این دیدبان حقوق‌بشری خبر داده بود نیروهای اسرائیلی عامدانه از شهروندان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند.

 یکی از آوارگان موجود در شفا به نام «خ.م» که برای حفظ جانش نخواست نامش به طور کامل فاش شود، به این سازمان حقوق‌بشری گفت نیروهای اسرائیلی بعد از قرار دادن دوربین روی سر او و 3 جوان فلسطینی دیگر، به آن‌ها دستور دادند وارد چند اتاق در مجتمع پزشکی الشفاء شوند تا اسرائیلی‌ها این گونه بتوانند نقاط مورد نظر خود را بازرسی کنند.

 پایگاه خبری «شهاب» نیز روز گذشته به نقل از یکی از نیروهای کادر درمان بیمارستان شفا خبر داد که نیروهای اسرائیلی کمدهای داروی این بیمارستان را به آتش‌ کشیده‌اند.

 

 اسرائیل مدعی است که نیروهای مرتبط با حماس در این بیمارستان مستقر هستند.

 

ارتش اسرائیل اعلام کرده است تاکنون 170 فلسطینی را در اطراف این بیمارستان به شهادت رسانده و بیش از 800 نفر دیگر را بازداشت کرده است.

ارتش اسرائیل اخیرا با انتشار تصاویری مدعی شده بود که نیروی ارشد حماس را در این بیمارستان به شهادت رسانده؛ اما یک روز بعد بلافاصله با صدور بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که اشتباه کرده است و این نیروی حماس دستگیر نشده است.

تاکنون بیش از 32 هزار فلسطینی در حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه کشته شده‌اند که طبق اعلام وزارت بهداشت غزه اکثر آن‌ها زن و کودک بوده‌اند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار