گوناگون

خط و نشان کرملین برای تانک‌های آمریکایی

خط و نشان کرملین برای تانک‌های آمریکایی

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین دوشنبه با اشاره به نابود شدن یک تانک آبرامز در اوکراین گفت که روسیه تانک‌ ها و تجهیزات نظامی آمریکا را به آتش می‌کشد.

به گزارش ایرنا به نقل از تاس، پسکوف اظهار کرد: مبارزان ما از همان ابتدا اعلام کرده بودند که این تانک‌ها هم مثل سایر تانک‌ها در آتش خواهند سوخت.

وی افزود: همانطور که من و شما از گزارش‌های روزانه وزارت دفاع روسیه مطلع می شویم، این کار روزانه، نظام‌مند، حرفه‌ای و فداکارانه سربازان ماست که هر روزه برای غیرنظامی کردن اوکراین تلاش می‌کنند.

ولادیمیر سالدو فرماندار منصوب روسیه در منطقه خرسون اعلام کرد که سربازان روس یک تانک آمریکایی آبرامز را در نزدیکی آودیوکا نابود کردند.

آمریکا پیشتر بمب‌های خوشه‌ای، مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده و تانک‌های آبرامز را در اختیار اوکراین قرار داده‌ بود.

مقام‌های وزارت دفاع اوکراین اواسط آذر ماه در نشستی که در واشنگتن پشت درهای بسته با مقام‌های آمریکایی داشتند «فهرستی از تسلیحات مورد نیاز نیروهای دفاعی اوکراین» ارائه کردند.

اوکراین در مذاکره با مقام های آمریکایی خواستار دریافت سامانه دفاع هوایی تاد، جنگنده‌های هورنت اف-۱۸، پهپاد و بالگردهای آپاچی و بلک‌هاوک، تانک‌های آبرامز، توپخانه ۱۵۵ میلیمتر، اف-۱۶، پهپاد و موشک‌های دوربرد ATACMS شده بود.

جت‌های ترابری «گلوب مستر سی-۱۷» و «سوپر هرکول سی-۱۳۰» نیز از دیگر درخواست‌های اوکراین بود.

این در حالی است که اوکراین و حامیان آن با کمبود سلاح و بودجه حمایتی از کی‌یف مواجه شده‌اند.

واشنگتن‌پست با اعلام اینکه اروپا نسبت‌ به تداوم کمک‌های آمریکا به کی‌یف در سایه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و بازگشت احتمالی دونالد ترامپ به کاخ سفید ناامید شده است، نوشت که رهبران قاره سبز در تلاش هستند تا تولیدات کارخانجات اسلحه‌سازی خود را برای حمایت از اوکراین افزایش دهند اما در این مسیر با موانع بسیاری مواجه شده‌اند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار