گوناگون

این زن مرموز جانشین پوتین است!

این زن مرموز جانشین پوتین است!

از آنا پوتینا به عنوان جانشین بالقوه ولادیمیر پوتین یاد می شود، او جدیدا در کانون توجهات قرار گرفته و قابلیت ها و نفوذ بالای او می تواند سکوی پرتابی برای به دست گرفتن سکان رهبری روسیه به عنوان یک زن باشد.

مدتی است که در عرصه سیاسی روسیه، نام یک زن بر سر زبان ها افتاده است. آنا پوتینا (سیویلیوا) متولد ۱۹۷۲ دختر عموی اول ولادیمیر پوتین است که از او به عنوان یکی از گزینه های جدی جانشینی مرد شماره یک کرملین یاد می شود. او سطح بالایی از شایستگی را در تجارت زغال سنگ روسیه نشان داده است. او خوش بیان و کاریزماتیک است که برای نخبگان نزدیک به پوتین نادر است. به عنوان رئیس بنیاد مدافعان میهن (DFF) روابط مستحکمی با نخبگان نظامی و منطقه‌ای ایجاد کرده است. او در این بنیاد با انبوه جانبازان بازگشته از جنگ و خانواده‌های داغدار آن‌ها سر و کار دارد. آنا از رفتار بد با کهنه سربازان افغانستان و چچن به عنوان انگیزه اصلی برای تأسیس بنیاد مدافعان میهن یاد کرده و اینکه پوتین این وظیفه را به آنا سپرده تعجب آور نیست.

 

 

5975246

 آنا پوتینا در نوجوانی از سمت راست نفر اول با لباس راه راه

 

نشنال اینترست در تحلیلی درباره او می نویسد: آنا پوتینا کاری را انجام می‌دهد که دیگر نخبگان پوتین نمی‌توانند انجام دهند؛ او در حال ایجاد طیف گسترده‌ای از پیوندهای مشتری مدارانه در تمام سطوح جامعه روسیه است. او با سفر به سراسر کشور برای ساخت مراکز جانبازان، جلسات خود را با نخبگان منطقه‌ای به نمایش می‌گذارد. در مجموع، سازمان کهنه سربازان آنا پوتینا یک سکوی پرش سیاسی قدرتمند برای او فراهم می‌کند. آنا پوتینا می‌تواند روی شبکه خاندان پوتین هم حساب کند. برای او فرقی ندارد که روانپزشک باشد یا رئیس شرکت زغال سنگ، چرا که وظایفش را به درستی انجام می دهد.

5975247

علیرغم محدود کردن همه زیردستان خود، به نظر می‌رسد ولادیمیر، آنا پوتینا را به تنها شخصیتی تبدیل کرده است که اجازه دارد نفوذ خود را در عرصه‌های گسترده‌ای از سیاست، اقتصاد و فرهنگ گسترش دهد. این چیزی است که شانس جانشینی او را قانع کننده می‌کند. اگرچه آنا به طور فزاینده‌ای در روسیه شناخته شده اما تقریباً در خارج از روسیه فردی ناشناخته است. دو سال قبل از اینکه پوتین رئیس جمهور شود، او نیز در روسیه کمتر شناخته شده بود و در خارج از کشور کاملاً ناشناخته بود. بی تجربگی لزوماً مانعی جدی نیست.

ناگفته نماند که در دهه اول حکومت پوتین، آنا در پشت صحنه ماند و هرگز به میدان نیامد. برادرش میخائیل بسیار قابل توجه تر بود که تا سال ۱۹۹۹ که پوتین نخست وزیر شد به عنوان یک پزشک عادی کار می کرد.

سپس کار میخائیل گرفت؛ او در بخش مالی وزارت بهداشت روسیه مشغول به کار شد و در سال ۲۰۰۴ برای کار در گازپروم رفت و در سال ۲۰۱۸ به سمت معاون رئیس هیئت مدیره رسید. در آن زمان، گازپروم توسط دیمیتری مدودف و الکسی میلر، زیردستان سابق پوتین در دفتر شهردار سن پترزبورگ، اداره می شد.

 

5975282

 آنا پوتینا در کنار همسرش سرگئی سیلویوف که فرماندار کمروو است

 

با این حال، قوانین مافیا مستلزم کنترل خانواده حتی بر مورد اعتمادترین افراد است، بنابراین پوتین نظارت بر شرکت را به بستگان خود سپرد. برای رهبری روسیه، نفت و گاز طبیعی به عنوان دو منبع درآمد افسانه‌ای در نظر گرفته می‌شوند که با گذشت زمان فقط افزایش می‌یابند. بنابراین، این حوزه های حساس، فقط به افراد وفادار به پوتین یعنی اعضای خانواده داده شد.

آنا نمونه ای از یک زن قوی و مستقل است که می داند چگونه منابع خود را تخصیص دهد و به اهداف خود برسد. او به خاطر سهمش در صنعت معدن و صادرات رو به رشد زغال سنگ و غیره طبیعی، بانوی کوزباس نامیده می شود. او به همراه همسرش توانست شرکتی را که در دوران «پرسترویکا» در شرف نابودی بود نجات دهد. آنها آن را به یک شرکت بسیار موفق تبدیل کردند.

پایگاه اینوستیگیتور درباره او اینگونه می نویسد: سلاح های پوتین دونباس را ویران کرد، سیاست های پوتین معدنچیان اوکراینی را از کار و هرگونه چشم انداز محروم کرد. شرکت دخترعموی پوتین از این فرصت استفاده کرد، معدنچیان را به بیابان تایگا برد و اکنون با کار آنها زغال سنگ را به طلا تبدیل می کند و امپراتوری تجاری غیررسمی پوتین را غنی می کند.

 

حضور فعال آنا پوتینا در عرصه سیاست

آنا پوتینا نقش مهمی در حمایت از جانبازان بازگشته از جنگ و خانواده های آنها دارد تا بتواند روحیه آنها را همچنان حفظ کند. او به طور مرتب با آنها دیدار می کند و در مراسم مختلف شرکت می کند. تصویر زیر یکی از این مراسم است که از ۱۴ تا ۱۷ ژانویه از ۸۹ منطقه مختلف روسیه افراد آسیب دیده از جنگ را جمع می کند.

5975248

یا در این مراسم که با یکی از سربازان بازگشته از جنگ از منطقه کورسک دیدار می کند. فردی که مأموریت کمک به خانواده های قربانیان جنگ را بر عهده دارد.

5975249

اینجا جلسه ای که آنا پوتینا برای کمک به سربازان بازگشته از جنگ تصمیم گیری می کند و برنامه های بازتوانی و رویدادهای ورزشی برای آنان تعیین می شود.

5975255

 

یا مثلا این تصویر که دختر عمومی پوتین در حال دیدار با همسران مقامات عالی رتبه روسیه از جمله سفرا است.

5975256

 

یا این تصویر که او در حال دیدار با مقامات آژانس بایگانی فدرال، آرشیو دولتی فدراسیون روسیه است تا تفاهم نامه بین بنیاد مدافعان میهن با آرشیو دولتی فدراسیون روسیه را به منظور حفظ یاد و خاطره سربازان در جنگ امضا کند. او معتقد است افرادی که از منافع سرزمین مادری خود دفاع می کنند نباید فراموش شوند.

5975257

 

یا این مراسم که امضای تفاهم نامه با آکادمی تخصصی هنرهای روسیه است که پروژه های مشترکی را در مورد موضوعات آموزش میهن پرستانه کودکان و نوجوانان، انجام رویدادهای فرهنگی و برنامه های آموزشی توسعه می دهد.

5975258

 

تصویر دیگر نیز مربوط به دیدار او با رئیس شورای فدراسیون یعنی والنتینا ماتوینکو است تا مسائل مربوط به معالجه جانبازان، توانبخشی و آموزش آنها را پیگیری کند.

5975262

این تصویر نیز مربوط به حضور او در کلیسای جامع مسیح است که در آن نشانی از سمت این کلیسا به او اهدا می شود.

5975263

 

اینها تنها گوشه ای کوچک از فعالیت های آنا پوتینا در عرصه سیاسی روسیه است. هرچقدر که او مرموز و جایگاهش رو به رشد باشد علاقه او به زیورآلات گران قیمت قابل انکار نیست. شاید اگر می دانست نصب سنجاق سینه طلا در امضای توافق نامه همکاری با گروه معنوی مسلمانان فدراسیون روسیه جنجال برانگیز می شود از آن استفاده نمی کرد. جواهر ارزشمندی که قیمت آن تا ۴۹۰هزار روبل تخمین زده می شود.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار