گوناگون

بیانیه طالبان درباره سقوط یک هواپیما در بدخشان

بیانیه طالبان درباره سقوط یک هواپیما در بدخشان

طالبان با صدور یک بیانیه اعلام کرد که یک فروند جت شخصی روسی در حریم هوایی افغانستان ناپدید شده است.

پارسینه: به دنبال سقوط یک هواپیما در افغانستان، طالبان با صدور یک بیانیه، اعلام کرد که یک فروند جت شخصی روسی در حریم هوایی افغانستان ناپدید شده است.

در حالی که منابع خبری افغانستان اعلام کردند که یک هواپیمای متعلق به شرکت هندی در مناطق صعب العبور ولایت بدخشان این کشور سقوط کرده است، طالبان اعلام کرد که یک جت شخصی روسی با 6 سرنشین در حریم هوایی افغانستان ناپدید شده است.

ذبیح‌الله امیری، رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ بدخشان از سقوط یک هواپیمای مسافربری در کوه‌ توپخانه شهرستان‌های کران و منجان و زیباک این ولایت، خبر داده است. یک تیم برای تحقیق و بررسی بیشتر این حادثه به منطقه اعزام شده است.

تاکنون از تلفات این سانحه هوایی گزارشی در دست نیست و هنوز مشخص نیست که این هواپیمای مسافربری مربوط  به کدام شرکت هندی بوده است.

بیانیه طالبان درباره سقوط هواپیما در بدخشان

اداره حمل‌و‌نقل هوایی افغانستان اعلام کرد که بر اساس اطلاعات اولیه، یک فروند جت شخصی روسی FALCON-10 با شش سرنشین و خدمه شامگاه گذشته، حوالی ساعت (۷ صبح) به دلیل مشکلات فنی از هند به مقصد تاشکند در حال پرواز بوده که از مسیر خود و احتمالا در «زیباک» ولایت بدخشان، از مدار خارج شده و در شهرستان‌های کران و منجان، ناپدید شده است.

به گفته این اداره، مسیر هواپیمای مذکور در حریم هوایی افغانستان برنامه‌ریزی نشده بود، ممکن است به دلیل مشکلات فنی از مسیر خود منحرف شده باشد؛ بررسی‌ها توسط تیم فنی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ادامه دارد.

این در حالی است که اداره هوانوردی هند سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در افغانستان را رد کرده است. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار