گوناگون

سوئد آماده‌ جنگ شد/ درخواست مقام‌های نظامی از شهروندان

سوئد آماده‌ جنگ شد/ درخواست مقام‌های نظامی از شهروندان

دو مقام نظامی ارشد سوئد خواستار آمادگی شهروندان این کشور برای جنگ شدند.

رسانه‌های سوئدی گزارش دادند، دو مقام نظامی ارشد این کشور شامل «مایکل بادن»، فرمانده کل نیروهای مسلح و «کارل اسکار بولین»، وزیر دفاع مدنی سوئد به شهروندان این کشور هشدار دادند خودشان را برای جنگ آماده کنند.

پایگاه اینترنتی «فوکس» گزارش داد، مایکل بادن، فرمانده کل نیروهای مسلح سوئد در محل یک کنفرانس برگزار شده از سوی وزارت دفاع این کشور بیان داشت: «وضعیت هنوز تیره و تار نیست اما بسیار جدی است. همه شهروندان باید خودشان را برای جنگ در سوئد آماده کنند. شما باید در سطح فردی نیز خودتان را به لحاظ روانی آماده کنید.»

همچنین کارل اسکار بولین، وزیر دفاع مدنی سوئد نیز به نوبه خود در کنفرانس ملی وزارت دفاع این کشور اظهار کرد:«ممکن است در سوئد جنگی بروز پیدا کند و همه سوئدی‌ها باید در راستای تقویت انعطاف‌پذیری کشورشان عمل کنند.»

او خطاب به شهروندان سوئد خاطر نشان کرد: «ما باید دریابیم که وضعیت چقدر جدی است. به اخبار اوکراین نگاه کنید و از خودتان بپرسید اگر همین اتفاق اینجا بیفتد آیا من آماده خواهم بود؟ من در آن صورت چه کار باید بکنم؟هر چه مردم بیشتر فکر کنند، اندیشه کنند و خودشان را آماده کنند جامعه ما قوی تر خواهد بود.»

اخیرا «توبیاس بیلستروم»، وزیر امور خارجه سوئد ادعا کرد: «روسیه یک تهدید جدی برای امنیت سوئد و اروپا در آینده نزدیک باقی می ماند.»

او در ادامه این صحبتش با اتهام‌زنی علیه روسیه مدعی شد: «ما باید خودمان را برای یک تقابل بلند مدت آماده کنیم؛ تقابلی که تا زمانی که روسیه منشور سازمان ملل و نظم امنیتی اروپا را نقض کند ادامه پیدا خواهد کرد.»

فرمانده نیروهای مسلح سوئد در ادامه صحبت‌هایش گفت: «وضعیتی که داریم بسیار جدی است. اکنون وقت آن است که از حرف و فکر به سراغ عمل برویم.»

بادن همچنین گفت، برای سوئد بهتر است که هر چه زودتر به عضویت ائتلاف ناتو در بیاید.

فنلاند و سوئد، از کشورهای حوزه شمال اروپا که نزدیک به روسیه هستند، پس از آغاز عملیات نظامی ویژه ارتش روسیه علیه اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، برای عضویت در ناتو درخواست دادند.

ترکیه عضویت فنلاند در این ائتلاف را در ماه مارس تایید کرد اما گفت که منتظر است سوئد به یادداشت سه جانبه ژوئن ۲۰۲۲ برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی آنکارا پایبند باشد.

هرعضو جدید ناتو باید توسط همه اعضای فعلی تایید شود، از جمله ترکیه که بیش از ۷۰ سال عضو این ائتلاف بوده و دومین ارتش بزرگ خود را دارد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار