گوناگون

افزایش فشارها به بایدن برای حمله به یمن

افزایش فشارها به بایدن برای حمله به یمن

همزمان با افزایش حملات ارتش یمن در دریای سرخ در راستای حمایت از ملت فلسطین، روزنامه نیویورک تایمز نوشت رئیس‌جمهور آمریکا با فشار فزاینده‌ای برای انجام اقداماتی علیه ارتش یمن مواجه است.

 مقامات دفاعی آمریکا طرح‌هایی را جهت حمله به پایگاه‌های موشکی و پهپادی در یمن آماده کرده‌اند اما دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره انجام آن‌ها تردید دارد.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت مقامات ارشد دولت آمریکا نگران هستند که انجام این حملات «به طور ناخواسته به نفع ایران باشد» و در عین حال خطر به‌هم خوردن آتش‌بس میان یمن و عربستان سعودی را به همراه داشته باشد.

دریاسالار «کوین دونگان» فرمانده بازنشسته ناوگان پنجم ایالات متحده به روزنامه نیویورک گفت اگر آمریکا به تهدیدی که ارتش یمن «علیه کشتی‌ها و پرسنل نظامی ایالات متحده ایجاد می‌کند پاسخ ندهد، موجب حملات بیشتری می‌شود.»

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از ملت فلسطین و پشتیبانی از مقاومت در نوار غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است. در پی توقیف یک کشتی رژیم صهیونیستی توسط ارتش یمن و هدف قرار گرفتن چند کشتی دیگر این رژیم، رسانه‌های عبری زبان، یمن را یک تهدید راهبردی برای رژیم اشغالگر ارزیابی کرده‌اند.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیشتر تاکید کرده بود: تا پایان تجاوز به نوار غزه و جنایت علیه برادران فلسطینی، به عملیات نظامی علیه دشمن ادامه می‌دهیم.

عملیات ارتش یمن علیه کشتی‌هایی که در منطقه دریای سرخ به سمت بنادر رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند، باعث شد تعدادی از شرکت‌های حمل و نقل دریایی بین‌المللی مسیر خود را تغییر دهند یا سفر به سرزمین‌های اشغالی را متوقف کنند.

منابع رسانه‌ای اخیرا از ۱۵ شرکت کشتیرانی بین‌المللی نام برده‌اند که تاکنون برای منتقل شدن به بنادر رژیم صهیونیستی تغییر مسیر داده یا روند انتقال کالا به سرزمین‌های اشغالی را متوقف کرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار