گوناگون

۵ راه مفید و موثر برای تشخیص ایردراپ های واقعی

۵ راه مفید و موثر برای تشخیص ایردراپ های واقعی

زمانی که پروژه های رمزنگاری جدید راه اندازی می شوند، معمولا Airdrops را به کاربران جدید می دهند. با این حال، باید تفاوت بین ایردراپ های تقلبی و واقعی را بدانید.

به گزارش پارسینه، شکی نیست که ما در طلوع عصر شگفت انگیز فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین زندگی می کنیم. چندین سکه های ایردراپ، به خصوص بازی های جدیدی که در بستر شبکه های اجتماعی هستند.

 این پروژه ها مقدار مشخصی سکه رایگان را وعده می دهند که در زمان راه اندازی ( لیست شدن) ارزش پولی خواهند داشت.

 اکثر پروژه‌های کریپتو، ایردراپ توکن‌ها را سازماندهی می‌کنند تا یک سکه ارز دیجیتال جدید و محبوب و در دست مردم باشد، بنابراین قبل از راه‌اندازی توکن، توکن‌های رایگان به مردم می‌دهند.

برخی از ایردراپ‌های قانونی می‌توانند ارزش پول خوبی داشته باشند که در نهایت در یک پلتفرم صرافی لیست می‌شوند و گاهی به هزاران دلار می‌رسند.

با این حال، برخی از این ایردراپ ها ، پروژه های کلاهبرداری هستند و چه بسا تعداد پروژه های کلاهبرداری ایردراپ در تلگرام از پروژه های واقعی و پولی بیشتر است.

چگونه یک ایردراپ جعلی تلگرام را تشخیص دهیم؟

۱) ایردراپ جعلی تلگرام معمولا مبتنی بر ارجاع است.

یکی از راه‌های مهم برای متمایز کردن پروژه جعلی ایردراپ تلگرام از پروژه واقعی، زمانی است که تعداد زیادی ارجاع‌دهنده لازم است تا بتوانید «توکن رایگان» را نقد یا برداشت کنید. این افراد فقط به دنبال راه هایی هستند تا افراد بیشتری را به پروژه کلاهبرداری خود بیاورند.

دفعه بعد که ایردراپ تلگرامی را مشاهده کردید که مقدار معینی از ارجاع دهنده ها را قبل از انجام برداشت درخواست می کند، عاقلانه است که کمی در مورد آن پروژه ایردراپ خاص شک داشته باشید.

۲) از شما هزینه می خواهد

قبل از اینکه بتوانید «توکن رایگان» خود را دریافت کنید، یک airdrop جعلی تلگرام از شما مقدار مشخصی هزینه می خواهد.این یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد یک ایردراپ خاص تلگرام کاملا جعلی است. هدف از ایردراپ رایگان بودن است. منطقی نیست که شما برای به دست آوردن چیزی که قرار است رایگان باشد، هزینه پرداخت کنید. افرادی که معمولاً این ایردراپ های جعلی تلگرام را سازماندهی می کنند کلاهبرداران هستند. 

۳) ایردراپ جعلی معمولاً به یک کانال یا وب سایت رسمی پیوند داده نمی شود.

ایردراپ‌های قانونی معمولاً وب‌سایت‌های رسمی دارند. هنگامی که یک ایردراپ تلگرام خاص وعده یک توکن رایگان را می دهد، و به هیچ وب سایت رسمی یا حساب (های) رسانه اجتماعی مرتبط نیست، احتمالا جعلی است.

۴) دارای اشتباهات گرامری و املایی است

یک گروه ایردراپ تلگرام جعلی ممکن است پستی داشته باشد که حاوی برخی از اشتباهات گرامری و املایی باشد.

آماتورها معمولا اکثر گروه های ایردراپ تلگرام جعلی را اداره می کنند. این افراد برای تصحیح هیچ گونه اشتباه گرامری یا املایی در پست های خود وقت نمی گذارند.

دلیل دیگری که باید مراقب خطاهای گرامری باشید این است که برخی از این پروژه ها توسط افرادی در نقاطی از جهان اجرا می شوند که ممکن است انگلیسی زبان اصلی آن نباشد.

۵)یک پروژه جعلی معمولا پول زیادی را وعده می دهد.

دوست داشته باشید یا نه، کلاهبرداران افراد بسیار باهوشی هستند. آن‌ها می‌دانند که اگر یک پروژه ایردراپ خاص، وعده مقدار زیادی پول در کریپتو بدهد، افراد بیشتری را مجذوب خود می کند.

دفعه بعد که پروژه ایردراپ تلگرام را دیدید که وعده ارزش پولی قابل توجهی را می دهد، باید به چنین پروژه ای مشکوک باشید.

در پایان، زمانی که یک پروژه هر یک از علائم بالا را نشان می دهد، باید محتاط باشید و یک شکارچی ایردراپ، باید قبل از شرکت در هر ایردراپ خاص مراقب و آگاه باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار