گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۲ تیر ۱۴۰۳ / تداوم تعلیق انتخاباتی در بازار سهام

 پیش بینی بورس امروز 2 تیر 1403 / تداوم تعلیق انتخاباتی در بازار سهام

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه می‌روند که روز چهار‌شنبه شاخص کل بورس تهران پس از 4 روز متوالی رشد کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز –شنبه 2 تیر- به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد 7 هزار و 966 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن 596  واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس  84 واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس 530 واحد افزایش پیدا کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت سیمان سفید نی ریز (سنیر)، شرکت پمپ سازی ایران (تپمپی) و شرکت سیمان آبیک (سآبیک) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سیمان ساوه (ساوه)، شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم) و شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای دامین (شرکت داروسازی امین)، کگاز (شرکت شیشه و گاز) و کسعدی (شرکت کاشی سعدی) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه معادن کرومیت کاوندگان (کرومیت)، شرکت سیمان لار سبزوار (سبزوا) و شرکت سرمایه گذاری الماس حکمت ایرانیان (والماس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، 142 نماد صف خرید داشتند و 158 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 67 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 214 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 42 درصدی به 501 میلیارد تومان رسید.

030401

پیش بینی بورس امروز 

پس از ریزش شاخص در 4 روز متوال، شاخص کل و دیگر شاخص‌های بازار سهام روز چهارشنبه رشد کردند. رشد بازار در روز پایانی هفته در حالی است که محدودیت 2 درصدی دامنه نوسان قیمت سهام پابرجا بود.

چهارشنبه شاخص با پیشرانی نمادهای فولاد، فملی، شستا، شپنا و شبندر بیش از 7 هزار واحد بالا آمد.

همچنین روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 44 درصدی نسبت به روز قبل به 3 هزار و 146 میلیارد تومان رسید تا معاملات کمی رونق نشان بدهد.

اما روز چهارشنبه برای دوازدهمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی به بازار بودیم که رقم آن 179 میلیارد تومان بود. نماد ثفارس بیشترین خروج پول حقیقی را داشت و پس از ثفارس، نمادهای شاراک، ثپردیس، خودرو و فخوز در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای فولاد، کالا، وبانک، شپنا و تپمپی بیشترین ورود سرمایه حقیقی را ثبت کردند. 

در چنین شرایطی سازمان بورس اعلام کرده که محدودیت دامنه نوسان قیمت سهام تا روز انتخابات ریاست جمهوری پابرجاست. بنابراین به نظر می‌رسد تعلیق معاملات و صف‌های طویل بازار امروز نیز تداوم یابد. با این حال روز چهارشنبه تقاضا بهبود یافت و خروج پول کمتر از روزهای پیشین بود. اما باید برای تشخیص روند بازار در میان مدت باید در انتظار رونمایی از رییس جمهور نهم بمانیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار