گوناگون

قیمت جدید گوشت، مرغ، برنج و روغن اعلام شد

قیمت جدید گوشت، مرغ، برنج و روغن اعلام شد

جدول رصد بازار کالاهای اساسی این هفته اختصاص پیدا کرده به مقایسه قیمت‌ها بین دو مقطع زمانی هفته سوم فروردین و هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۳ که برخی بدون افزایش و بعضی با افزایش قیمت همراه بوده‌اند.

به گزارش مهر، در این هفته جدول رصد بازار کالاهای اساسی اختصاص پیدا کرده به مقایسه قیمت‌ها بین دو مقطع زمانی هفته سوم فروردین ۱۴۰۳ و هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۳ که در ادامه به بررسی نرخ برخی اقلام پرمصرف‌تر پرداخته می‌شود.

 تمام قیمت‌ها در جدول به هزار تومان است.

قیمت کالاهای اساسی

کالای اساسی قیمت در هفته سوم فروردین قیمت در هفته سوم اردیبهشت درصد افزایش
سردست گوسفند ۶۴۰ ۶۷۰ ۴.۷
سردست گوساله ۵۴۰ ۵۴۰ ۰
گوشت مرغ ۸۵ ۸۷ ۲.۴
تخم‌مرغ (شانه ۳۰ عددی) ۷۹-۹۹ ۸۹-۱۳۰ ۱۲.۷-۳۱.۳
برنج شمشیری ۹۰ ۹۰ ۰
ماکارونی ۵۰۰ گرمی قطر ۱.۵ ۱۹ ۱۹ ۰
پنیر سفید ۴۰۰ گرمی ۴۴.۴۰۰ ۴۴.۴۰۰ ۰
شیر بطری کم چرب ۲۶ ۲۶ ۰
تن ماهی ۱۵۰ گرمی ۷۹.۷۰۰ ۷۹.۷۰۰ ۰
شکر ۳۴ ۳۷ ۸.۸
روغن نیمه‌جامد ۴ کیلو گرمی ۲۶۱.۷۰۰ ۲۶۱.۷۰۰ ۰
عدس (بسته ۹۰۰ گرمی) ۹۴.۹۰۰ ۹۴.۹۰۰ ۰
نخود (بسته ۹۰۰ گرمی) ۱۰۱.۹۰۰ ۱۰۱.۹۰۰ ۰
لوبیا قرمز (بسته ۹۰۰ گرمی) ۱۱۸.۹۰۰ ۱۱۸.۹۰۰ ۰
لوبیا چیتی (بسته ۹۰۰ گرمی) ۱۳۳.۹۰۰ ۱۴۴.۹۰۰ ۸.۲

 

 

ارسال نظر

 • خلیج فارس

  قیمت کالا و خدمات ، ثانیه ای بالا می رود و متاسفانه مسئولان ما هیچ راهکاری برای گرانی و تورم ندارند ، قند و شکر ۱۶ خرداد ۵۹ هزار تومان هست ، بقیه مواد غذایی را با قیمت روز قید کنید . اصول گراها موقع دولت روحانی می گفتند ، کنترل ایران دستمان بود ، ایران را بهشت می کردید ، بهشت که نکردند هیچ الان همین قند و شکر هم از سفره مردم پریده است . این همه ازدحام و ترافیک کاندیدای ریاست جمهوری ، برای گرانی و تورم و دلار ۷۶ هزار تومان و کمبود و نبود دارو و امروز تصویب قطعنامه برای محدودیت دوباره ایران و توهین و بی احترامی به همدیگر برای میز و صندلی ، هنر نیست . امروز اگر از تصاحب جزایر جنوبی ایران صحبت می کنند ، اگر به دنبال از کار انداختن چرخ هسته ای هستند ، چون می دانند ما هیچ علاقه و تمایلی به ارتباط و تعامل و تغییر و تحول و اصلاح نداریم ، حصاری دور خودمان کشیده ایم و در جزیره تنهایی زندگی می کنیم و نمی دانیم که این عدم تعامل و ارتباط و دوستی و راستی آزمایی در آینده نه چندان دور به ضرر این مردم و این سرزمین هست . رئیس جمهور آینده ملت ایران ، اگر واقعاً دوستدار ایران و مردمانش هست باید قبل از وابستگی به این و آن و این طرف و ان طرف و هماهنگ با این و آن ...... باید نگران سرنوشت مردم و سرزمینش باشد . در سرزمینی ثروتمند و پر از ثروت و نعمت ، از نفت و گاز و پتروشیمی ...... چرا مردمانش مثل مردم بورکینافاسو زندگی می کنند ، ۷۰ درصد کودکان دچار سوء تغذیه هستند در مناطق محرومی مثل استان سیستان خانواده حتی قادر به خرید مایحتاج روزانه اشان نیستند ، درگیری و دعوا و تنش بر سر میز قدرت باید ( به قول احمدی نژاد ) باید برای خدمت به مردم باشد ، به قول سید محمد خاتمی برای ایجاد جامعه مدنی مردم سالار باشد ، به قول حسن روحانی باید چرخ اقتصاد و انرژی هسته ای همزمان با تعامل و دوستی با جهان بچرخد و به قول قاسم سلیمانی عزیز ، اینها همه مردم ایران هستند و اعضای یک خانواده ، اجازه بدهید ، انتخابات آینده ، برای مردم ایران و ایران باشد ، نه اصول گرا و نه اصلاح طلب .....‌ اجازه بدهید تغییرات و اصلاحات برای ایران و ایرانی ایجاد شود ، زبینده یک ملت ، کولبری و سوخت فروشی و باربری و حسرت گوشت و مرغ و ماهی نیست ، زبینده یک ملت تحریم ۴۶ ساله و فشار اقتصادی و اجتماعی و تنش و درگیری سیاسی نیست ، سرزمینی با فرهنگ و تمدن چند هزار ساله ، نباید در جزیره تنهایی و تعداد اندکی دوستانی باشد که اگر امروز ساپورت مالی نشوند ، از دور برمان دور می شوند !! حق مردم منطقه جنگ و تنش و آوارگی و در به دری نیست ، مردم منطقه از ایران و افغانستان ، یمن و سوریه و عراق و فلسطین و ... باید در صلح و دوستی و ارتباط و تعامل با هم باشند . خواسته هایی سنگین و ثقیل و سختی نیست ، آینده این مردم و این سرزمین را باخودخواهی ، عدم گذشت و منافع جمعی و فردی ..... به خطر نیاندازیم .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار