گوناگون

رای دیوان عدالت برای افزایش مستمری ۱۴۰۲ اعلام شد+ جزئیات

رای دیوان عدالت برای افزایش مستمری ۱۴۰۲ اعلام شد+ جزئیات

دیوان عدالت در رایی که در رادیبهشت امسال صادر شده، شکایت تعدادی از بازنشستگان از افزایش مستمری ۱۴۰۲ را وارد ندانسته است.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایلنا، هیات تخصصی بیمه، کار و تامین اجتماعیِ دیوان عدالت در رایی که نوزدهم اردیبهشت امسال صادر کرده، شکایت تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی به اجرایی نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی در افزایش مستمری ۱۴۰۲ را وارد ندانسته است.

در این رای، آمده است «تکلیف سازمان تامین اجتماعی در افزایش ماده ۹۶، توجه به میزان هزینه زندگی مورد تصویب هیات وزیران به همان نسبت بوده و تصریحی در تساوی و برابری این هزینه‌ها با نرخ تورم اعلامی سالانه بانک مرکزی ندارد کما اینکه در باب افزایش حداقل دستمزد سالانه مصوب شورایعالی کار موضوع ماده ۴۱ قانون کار نیز همین قاعده مد نظر و ملاک قانون‌گذار بوده است».

به این ترتیب، با این رای، افزایش ۲۷ درصدی حداقل مستمری‌ها که کمتر از نرخ تورم رسمی بوده، غیرقانونی دانسته نشده است.

 

ارسال نظر

 • عزیزالله

  چقدر مردم ساده لوحی هستیم که منتظریم مردم بی‌غم و بی درد جامعه بخواهند درد قشر مظلوم که زیر فقر اعلامی خودشان هستند به کمک این قشر بیایند وزیر کار و رفاه اجتماعی با آن نگاه طلبکاران و مخبر که حجت را درباره بازنشستگان تمام کرد شورای نگهبان تشخیص مصلحت دیوان عدالت اداری مجلس تمامی اینها در خدمت قشر مرفه جامعه هستند فقط و فقط بزای آنها و خودشان و خانواده هایشان کار میکنند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار