گوناگون

کاهش قیمت دلار در راه است؟

کاهش قیمت دلار در راه است؟

قیمت دلار روز دوشنبه با روند رنج باز شد و در ادامه با کاهش ۳۰۰ تومانی به کف کریدور ششم برگشت. روند کاهشی اسکناس دلار هر چند محدود است اما حاصل تلاش سیاست‌گذار و خوشبینی معامله‌گران نسبت به توافقات برجام و گشایش‌های اقتصادی است.

تجارت‌نیوز نوشت: قیمت دلار روز چهارشنبه در روند رنج بازگشایی شد و در ادامه کاهش ۳۰۰ تومانی داشت و در کف کریدور ششم معامله شد. قیمت دلار در پله پایانی و کف کریدور ششم بسته شد.

 بررسی از بازار ارز نشان از کم‌رونقی معاملات دارد. موضوع سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران معامله‌گران را محتاط کرده و در فاز انتظار قرار داده است.

ارشناسان اقتصادی می‌گویند سیاست تنش‌زدایی مسئولین و امید به خبرهای مساعد در حوزه برجام افزایش پیدا کرده است؛ اما صرفا سیاست تنش‌زدایی بدون توافق حداقلی در حوزه برجام نتایج چندانی برای کشور نخواهد داشت.

قیمت درهم روز چهارشنبه با کاهش ۱۰۰ تومانی با رقم ۱۶ هزار و ۵۴۰ تومان معامله شد. تتر روی رقم ۶۱ هزار و ۳۵۰ تومانی ایستاد و ۱۰۰ تومان رشد داشت.

قیمت پوند انگلیس با ۷۶ هزار و ۲۷۰ تومان بسته شد و کاهش ۵۰۰ تومانی داشت. یورو با کاهش ۷۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۶۸۰ تومانی معامله شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز چهارشنبه تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان عرضه شد.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار