گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

پیش بینی بورس امروز 9 اردیبهشت 1403

تداوم روند ورود سرمایه نشان می‌دهد که بخشی از سهامداران انتظار رشد بازار را دارند. آیا انتظار آنها محقق خواهد شد؟

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز یکشنبه می‌روند که روز شنبه 8 اردیبهشت شاخص‌های بورس تهران رشد کمی کردند. برای پیش بینی بورس امروز –یکشنبه 9 اردیبهشت- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز شنبه شاخص کل 654 واحد صعود کرد و شاخص کل هم‌وزن هزار و 395 واحد رشد کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  85 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس کاهش 89 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت آبسال (لابسا)، شرکت سیمان دشتستان (سدشت) و شرکت مدیریت صنعت شوینده (شوینده) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا)، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) و شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای ثامان (شرکت سامان گستر اصفهان)، خمحور (شرکت تولید محور خودرو) و ثامید (شرکت توسعه و عمران امید) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت آ س پ (آ.س.پ)، شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) و شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، 79 نماد صف خرید داشتند و 32 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 34  درصدی نسبت به روز کاری قبل به 203 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 28 درصدی به 167 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز 

روز شنبه شاخص کل بورس تهران از ابتدا روند صعودی داشت و در یک ساعت بیش از 7 هزار واحد صعود کرد. اما در ادامه روند نزولی پیدا کرد و در نهایت 654 واحد بالاتر از رقم روز چهارشنبه ایستاد. 43 درصد نمادهای بازار سهام سبزپوش شدند که نمادهای فملی، تاصیکو و سدشت بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. فملی که تحت تأثیر رشد قیمت جهانی مس رشد کرد به تنهایی 2 هزار و 935 واحد شاخص را بالا کشید.

به علاوه، روز شنبه 36  میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد تا برای ششمین روز کاری متوالی روند ورد سرمایه ادامه یابد. نمادهای حسینا، ثپردیس، فملی، آسیا، تاصیکو، شمواد، خبهمن، وهنر، دلر و خزامیا بیشترین ورود سرمایه را داشتند. 

بنابراین بازار در تعادل نسبی بود. با این که انتظار می‌رفت خبر معافیت مالیاتی برای عایدی سرمایه و همچنین رشد دلار نیمایی موجب رشد بیشتری در بازار شود، بازار رشد کمی کرد و در عین حال نتوانست رشد یک ساعت ابتدایی را حفظ کند. بنابراین دور از انتظار نیست که در روزهای پیش رو شاهد تعدیل شاخص باشیم. اما تداوم روند ورود سرمایه نشان می‌دهد که بخشی از سهامداران انتظار رشد بازار را دارند. آیا انتظار آنها محقق خواهد شد؟

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار