گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

پیش بینی بورس امروز 18 فروردین 1403

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه می‌روند که روز چهارشنبه شاخص کل بورس تهران رشد کرد.

به گزارش اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز –شنبه 18 فروردین- به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد 5 هزار و 642 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن 128 واحد پایین آمد. شاخص کل فرابورس  54 واحد افت کرد و شاخص هم وزن فرابورس 207 واحد کاهش پیدا کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت همکاران سیستم (سیستم)، شرکت رادیاتور ایران (ختور) و شرکت لنت ترمز ایران (خلنت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار)، شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) و شرکت بیمه میهن (میهن) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای کسعدی (شرکت کاشی سعدی)، ثامان (شرکت سامان گستر اصفهان) و ثنوسا (شرکت نوسازی و ساختمان تهران) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، شرکت آلومتک (فالوم) و شرکت کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، 56 نماد صف خرید داشتند و 36 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 60 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 122 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 47 درصدی به 94 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز 

پس از رشد قابل توجه شاخص در دو روز ابتدایی سال جدید، شاخص به نیمه کانال 2.2 میلیونی رسید. اما در هفته کاری دوم سال، شاخص در دو روز متوالی افت کرد. 

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل بورس تهران 5 هزار و 642 واحد بالا آمد. در این روز نمادهای فملی و فولاد شاخص‌ساز بودند و بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص داشتند.

اما خروج پول ادامه داشت و شاهد خروج 284 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس بودیم. 

نماد خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت و پس از خساپا، نمادهای خودرو، خگستر، کرومیت، شستا، وبملت، رمپنا و شتران در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای فزر، چکاپا، ستران، سیستم و فسبزوار بیشترین ورود سرمایه حقیقی را ثبت کردند. 

روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 20 درصدی نسبت به روز قبل به 4 هزار و 96 میلیارد تومان رسید.

بنابراین، در آخرین روز معاملاتی هفته شاهد رکود نسبی و خروج سرمایه بودیم. با این حال حرکت شاخص پرنوسان بوده و با تغییر انتظارات نسبت به تحولات و تنش‌های سیاسی و نظامی می‌توان در انتظار بهبود بازار بود. در مقابل با رشد قیمت در بازارهای دارایی مثل طلا، سکه و ارز احتمال تداوم خروج سرمایه از بورس و افزایش سرمایه گذاری در بازارهای موازی وجود دارد. 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار