گوناگون

مدیرعامل آبفای کشور خبر داد:

تکمیل آبرسانی به ۵۰۰۰ روستا در سال جاری

تکمیل آبرسانی به ۵۰۰۰ روستا در سال جاری

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با بیان اینکه آبرسانی به پنج هزار روستای کشور در قالب طرح جهاد آبرسانی در سال جاری تکمیل شده است، گفت: برای این طرح ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تا کنون ۲۲ هزار میلیارد تومان آن به تصویب رسیده است.

به گزارش پارسینه از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، هاشم امینی با بیان اینکه طرح جهاد آبرسانی از پروژه‌های ویژه وزارت نیرو و تسریع در اتمام آن از تأکیدهای مهم رئیس‌جمهوری برای تأمین پایدار آب شرب و بهداشت روستاهای کشور است، خاطرنشان کرد: در فاز اول این طرح تا به امروز ۱۰ هزار روستای دارای تنش آبی شناسایی شده که نزدیک به ۵۰ درصد آنها یعنی پنج هزار روستا از نعمت آب شرب بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای این طرح در فاز اول اعتباری معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار تا کنون برای این طرح به تصویب رسیده که ۱۶ هزار میلیارد از این اعتبار تخصیص‌یافته و هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از پیشرفت فیزیکی ۴۶ درصدی این طرح خبر داد و گفت: مشارکت خیرین در طرح جهاد آبرسانی قابل‌توجه بوده، به صورتی که احداث تأسیسات آبرسانی ۶۳۱ روستا از ۵ هزار روستای یادشده توسط خیرین انجام شده است.

امینی با بیان اینکه مجمع خیرین آب‌رسان در ۱۴ استان ثبت و تشکیل شده است، افزود: انعقاد تفاهم‌نامه با خیرین و صنایع و نهادهای انقلابی برای مشارکت در طرح آب‌رسانی به ۲۳۰۰ روستا تاکنون انجام شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار