گوناگون

احتمال جهش قیمت گوشت در نیمه دوم ۱۴۰۳

 احتمال جهش قیمت گوشت در نیمه دوم ۱۴۰۳

عرضه و تقاضای گوشت قرمز فعلاً همپوشانی دارد و در حال حاضر تولید داخل، پاسخگوی نیاز موجود بازار است.

به گزارش هم‌میهن اما از سال آینده در صورتی که حمایتی از تولید صورت نگیرد، احتمال کمبود در پاییز و زمستان و افزایش قیمت‌ها وجود دارد.

افشین دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: دولت تمام همت خود را بر اجرای سیاست دستوری گذاشته و در این وضعیت دورنمایی برای تولیدکننده داخل باقی نمی‌ماند. عرضه دام به کشتارگاه‌ها از ۵۱ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به ۳۳.۵هزار تن در ۱۰ ماهه سال جاری کاهش یافت. روند نزولی عرضه دام به کشتارگاه‌ها به‌طور مستمر در ماه‌های گذشته ادامه داشته و با ادامه این روند احتمال بروز کمبود گوشت و افزایش قیمت این محصول تا مرز یک میلیون تومان وجود خواهد داشت.

آقایان می‌گویند امروز ۹۰۰ هزار تن تولید داریم. ولی ما این میزان تولید را نمی‌بینیم. نمودار عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می‌کند.

 

ارسال نظر

 • شهروند

  خدا رو شكر الان كه رنگ گوشت رو نميبينيم سال 1403 خودشم رو تو قصابي ها نميبينيم. با تشكر از دولت مردمي و خدمتگزار. البته اين مشكلات برميگرده به دوران آقاي روحاني حتما تقصير اونه.

 • ایرانی

  این شایعات چیه درست می کنید از زمان انتصاب رییسی تا کنون همه اقلام اساسی نرخ نزولی داشته در واقع رییسی به وعده خود عمل کرد نرخ تورم را ابتدا نصف و سپس تک رقمی کرد البته من از کره مریخ پیام میدهم و در حال ساخت چهار میلیون مسکن مهر در این سیاره هستم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار