گوناگون

وقوع انفجار باعث قطعی گاز کدام استان‌ها شده است؟

وقوع انفجار باعث قطعی گاز کدام استان‌ها شده است؟

در پی وقوع انفجار در خط اصلی انتقال گاز سراسری کشور، گاز ادارات برخی استان ها قطع شد.

تحریریه پارسینه- ستایش دشتی: روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ گاز ادارات استان به منظور مدیریت مصرف و جلوگیری از قطعی گاز طبیعی در بخش خانگی،‌ قطع و در مصرف صنایع نیز محدودیت‌هایی اعمال شد.

در ادامه اطلاعیه آمده است، این محدودیت‌ها به دلیل وقوع انفجار در خط اصلی انتقال گاز سراسری کشور انجام شده و با تهمیدات لازم مصرف گاز مدیریت می‌شود تا مشکلی برای مشترکان این انرژی روی ندهد؛ از دقایق اولیه این حادثه که از نخستین ساعات بامداد امروز روی داد به منظور مدیریت مصرف پیامک‌هایی با مضمون "به دلیل افت فشار گاز و به جهت حفظ پایداری شبکه گاز شهری،‌ جریان گاز واحدهای صنعتی،‌ تجاری،‌ ورزشی،‌ اداری و آموزشی از ساعت شش صبح قطع می شود " ارسال شد.

گاز تمام ادارت استان خراسان شمالی قطع است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی، گفت: در راستای پیشگیری از افت فشار گاز فعالیت شیفت عصر تمامی مدارس استان تعطیل و به صورت مجازی خواهد بود.

غلامرضا شفیق اظهار داشت: به دنبال تدبیر و تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران و همچنین تصمیم دیسپاچینگ شرکت گاز، در راستای پیشگیری از افت فشار گاز فعالیت شیفت عصر تمامی مدارس استان تعطیل و به صورت مجازی خواهد بود.

وی افزود: مصرف گاز تمام صنایع در استان تا اطلاع ثانوی قطع خواهد بود. مصرف گاز تمام ادارات سطح استان در روز چهارشنبه 25 بهمن ماه قطع است.

مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی، گفت: فعالیت تمامی جایگاه‌های عرضه CNG در سراسر استان به مدت 24 ساعت تعطیل شد، همچنین فعالیت سالن‌های ورزشی و فرهنگی سطح استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

شفیق تصریح کرد: از عموم هم استانی‌های درخواست می‌شود در مصرف گاز حداکثر صرفه‌جویی را اعمال کنند. یادآوری می‌شود هرگونه تصمیمات بعدی در این خصوص از طریق روابط عمومی استانداری به اطلاع عموم خواهد رسید.

اعمال محدودیت در مصرف گاز صنایع البرز

با اعلام شرکت گاز البرز، گاز بخشی از صنایع در شهرک‌های صنعتی البرز به منظور مدیریت بحران پس از انفجار خط اصلی گاز در بروجن قطع شده است.

با اعلام شرکت گاز، در مرحله اول گاز مشترکین ۲۵۰۰ و بالاتر قطع و در صورت ادامه ناترازی، نسبت به قطع مشترکین ۴۰۰ و دو پوندی اقدام می‌شود. گفتنی است، گاز واحدهای غذایی و دارویی قطع نمی‌شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار