گوناگون

با حضور وزیر صمت و شهردار تهران انجام شد:

تحویل تاکسی های تمام برقی کرمان موتور به تاکسیرانی تهران +عکس

تحویل تاکسی های تمام برقی کرمان موتور به تاکسیرانی تهران +عکس

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، شهردار تهران و مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران نخستین تاکسی تمام برقی ارائه شده از سوی شرکت کرمان موتور تحویل ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران شد.

به گزارش عصر ایران در این طرح 400 دستگاه خودرو E50A طی همکاری شرکت خدمات بین الملل کرمان خودرو و شاتل در اختیار تاکسیرانی تهران قرار گرفت که به کمک اپلیکیشن شهرزاد تاکسیرانی خدمت رسانی خواهند کرد.

1735668_430

1735669_767

بر اساس این گزارش در مرحله اول ۱۰۰ دستگاه تاکسی طی هفته آینده به عنوان تاکسی پلاک گذاری شده و در سطح شهر به ارائه خدمات می پردازند.از این تاکسی ها در مسیر مرکز به شمال و همچنین غرب به شرق شهر تهران استفاده خواهد شد.

قیمت این خودروها یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان تعیین شده است که به صورت اجاره به شرط تملیک در اختیار رانندگان قرار خواهد گرفت.

1735670_493

مشخصات تاکسی برقی کرمان موتور

خودرو KMC E50A در اصل نسخه برقی همان کی‌ام سی جی ۷ کرمان موتور است که پیش از این در اختیار مشتریان ایرانی قرار گرفته و با استقبال نسبتاً قابل قبولی مواجه شده بود.

سامانه نیروبخش KMC J7 EV از یک موتور برقی به قدرت ۱۴۲ کیلووات یا ۱۹۰ اسب بخار و باتری لیتیوم آهن فسفات به ظرفیت ۵۰.۱ کیلووات ساعت تشکیل شده است. این موتور و باتری می‌توانند شتاب صفر تا صد کی‌ام سی جی ۷ برقی را به حدود ۷.۶ ثانیه برسانند و حداکثر سرعت ۱۴۲ کیلومتر بر ساعت را برای آن رقم بزنند. در نتیجه، یک ماشین سدان نسبتاً پرشتاب و با بیشینه سرعت قابل قبول پیش روی کاربران ایرانی قرار گرفته است که برای مصارف حمل و نقل عمومی یا کاربردهای خانوادگی بسیار مناسب خواهد بود.

1735671_831

اما میزان پیمایش این خودرو با یک مرتبه شارژ حدود ۴۰۲ کیلومتر خواهد بود که البته بسته به شرایط مسیر، تعداد سرنشینان و... احتمالاً در عمل به کمتر از این خواهد رسید.

 گفتنی است که شارژ (۳۰ تا ۸۰ درصد) پک باتری با شارژر های سریع یا فست شارژ ۴۸ دقیقه زمان می برد و شارژ معمولی هم حدود ۸.۵ ساعت زمان می خواهد. با توجه به مشخصات فنی و میزان پیمایش، جک E50A خودروی مناسبی برای یک تاکسی برقی خواهد بود. 

1735672_988

در E50A امکاناتی مانند دو کیسه هوا، استارت دکمه ای، فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، سنسور پارک و دوربین عقب، رینگ آلومینیومی ۱۷ اینچی، نمایشگر لمسی، تهویه اتوماتیک، دسته دنده الکتریکی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، جلو آمپر دیجیتال، سنسور نور، سنسور باران، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، فناوری LED چراغ ها و… دیده می شود.

باتری این خودرو به مدت ۵ سال و یا ۲۰۰ هزار کیلونتر توسط شرکت کرمان موتور گارانتی می گردد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار