گوناگون

تاثیر افتتاح مترو در قیمت اجاره ها در پرند+ جدول

تاثیر افتتاح مترو در قیمت اجاره ها در پرند+ جدول

پارسینه: اجاره آپارتمان در پرند دقیقا مثل بازار خرید و فروش خانه‌ های این شهر تحت‌ تاثیر عامل پررنگی به‌ اسم موقعیت واحد قرار می‌ گیرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از فرارو؛ قیمت آپارتمان در فاز‌های شرقی مثل یک و دو به‌خاطر نزدیک‌بودن به‌تهران نسبت به فاز‌های جدید این شهر بیشتر است و معمولا از همین فرمول برای تعیین اجاره آپارتمان در شهر پرند استفاده می‌شود. الان که مترو پرند هم افتتاح شده یکسری از صاحبخانه‌ها در فاز یک و دو این شهر بابت رهن کامل واحد‌های دوخوابه تا نیم‌میلیارد قیمت می‌گذارند، اما با نصف این پول امکان اجاره آپارتمان در فاز‌های جدید وجود دارد.

اجاره آپارتمان نزدیک مترو پرند

آپارتمان ۸۷ متری در فاز دو پرند اخیرا برای اجاره آگهی شده است. صاحبخانه برای اینکه زودتر مستاجر پیدا کند از عبارت نزدیک مترو در آگهی استفاده کرده و رقم ودیعه و اجاره ماهانه را برای خانه‌ای که بدون آسانسور طبقه سوم واقع شده به‌ترتیب ۱۰۰ و ماهی شش میلیون تعیین کرده است. قابلیت تبدیل رهن و اجاره به‌شکلی است که رقم اجاره‌ماهانه تا چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تقلیل پیدا می‌کند، ولی درعوض رقم پول پیش به ۱۵۰ میلیون تومان می‌رسد.

آپارتمان ۶۳ متری دیگری با اضافه شدن عبارت مترو به فایل‌های مسکونی پرند اضافه شده است. بودجه مورد نیاز برای اجاره این یکی شامل ۲۵۰ میلیون به‌عنوان پول پیش می‌شود و کنار آن مستاجر باید ماهانه یک میلیون تومان هم به عنوان کرایه‌خانه کنار بگذارد.

اجاره آپارتمان ۹۰ متری در فاز صفر پرند طبق اطلاعاتی که صاحبخانه ارائه کرده، شامل ودیعه ۳۱۰ میلیونی می‌شود و مستاجر باید ماهی سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز کرایه‌خانه پرداخت کند. عمر بنا این واحد به کمتر از یک سال می‌رسد و علاوه بر آسانسور و انباری با پارکینگ به مستاجر تحویل داده می‌شود.

آپارتمان ۱۲۲ متری در همان حوالی یکی دیگر گزینه‌هاست که مستاجر برای اجاره آن باید نیم‌میلیارد به‌اسم رهن کامل کنار بگذارد. بااینکه واحد طبقه سوم قرار دارد، اما در ساختمان خبری از آسانسور نیست و عمر بنا آن به هفت سال می‌رسد.

اجاره آپارتمان در پرند

اجاره آپارتمان در پرند مثل اوضاع بازار خریدوفروش این شهر، تحت‌تاثیر عامل مهمی به‌اسم موقعیت واحد قرار می‌گیرد. به‌شکل سنتی معمولا قیمت مسکن در فاز‌های یک، دو و صفر نسبت به فاز‌های جدید این شهر بیشتر است و تقریبا همین وضعیت را در بازار اجاره‌بها این شهر مشاهده می‌کنیم. طوریکه ممکن است اجاره آپارتمان در فاز شش پرند که درمقایسه با سایر فاز‌های این شهر فاصله بیشتری تا تهران دارد، اختلاف معناداری پیدا می‌کند.

اجاره آپارتمان ۷۲ متری در پرند به‌عنوان مثال شامل پول پیش ۵۰ میلیونی می‌شود و صاحبخانه انتظار دارد مستاجر ماهی سه میلیون اجاره خانه بدهد. در همان محدوده آپارتمان ۷۸ متری به فایل‌های قبلی اضافه شده که پول پیش مورد نیاز برای اجاره آن ۸۰ میلیون تومان تعیین شده و مستاجر باید خودش را برای پرداخت اجاره ماهانه دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی آماده کند. حالا اگر مستاجر بتواند رقم ودیعه را به ۱۵۰ میلیون افزایش بدهد از پرداخت اجاره ماهانه معاف می‌شود.

اجاره آپارتمان ۷۵ متری در فاز چهار که نسبت به فاز‌های پنج و شش فاصله کمتری تا تهران دارد، دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد؛ علاوه بر این اجاره ماهانه آن یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

جدید‌ترین فایل‌ های مسکونی برای اجاره آپارتمان در پرند

موقعیت

متراژ

عمربنا

امکانات

پول پیش

اجاره ماهانه

فاز دو نزدیک مترو

87 متر

15 سال

بدون امکانات

100 میلیون تومان

شش میلیون تومان

فاز یک

63 متر

شش سال

بدون آسانسور

250 میلیون تومان

یک میلیون تومان

فاز صفر

90 متر

یک سال

فول‌امکانات

310 میلیون تومان

سه میلیون و 600 هزار تومان

فاز صفر

122 متر

هفت سال

بدون آسانسور

500 میلیون

-

فاز سه

90 متر

سه سال

بدون پارکینگ

270 میلیون تومان

-

فاز چهار

75 متر

دو سال

بدون پارکینگ

100 میلیون تومان

یک میلیون و 300 هزار تومان

فاز شش

78 متر

چهار سال

بدون انباری

80 میلیون تومان

دو میلیون و 100 هزار تومان

فاز شش

72 متر

چهار سال

بدون پارکینگ و انباری

50 میلیون

سه میلیون

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار