گوناگون

تراکنش ۴۷هزار میلیارد تومانی یک صندوق قرض‌الحسنه

تراکنش ۴۷هزار میلیارد تومانی یک صندوق قرض‌الحسنه

پارسینه: مدیرکل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران نتایج حاصل از بازرسی‌های به‌عمل‌آمده در اجرای موضوع ماده۱۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم از یک صندوق قرض‌الحسنه در شمال کشور را اعلام کرد.

دنیای اقتصاد نوشت: کامران منصور با ارائه اطلاعاتی درخصوص تعداد اشخاص حقیقی دارای تراکنش در صندوق قرض‌الحسنه به تفکیک دارای پرونده و فاقد پرونده مالیاتی مربوط به عملکردهای سنوات ۱۳۹۷ تا سال۱۴۰۱ اظهار کرد: در این راستا بیش از ۱۹هزار نفر مودی جدید و فاقد پرونده مالیاتی شناسایی شده‌اند.

او با اشاره به بررسی‌های اولیه و جمع‌بندی اطلاعات به‌دست‌آمده ناشی از تقاطع گیری‌های فنی و استخراجی به‌دست‌آمده از سرورهای این صندوق قرض‌الحسنه، از الصاق برخی تراکنش‌های این صندوق به ۱۵۸هزار مودی دارای پرونده مالیاتی خبر داد و تصریح کرد: در باب رسیدگی‌های مالیاتی، تراکنشی به مبلغ بیش از ۴۷۰هزار میلیارد ریال شناسایی شده است. منصور با بیان اینکه برخی صندوق‌های قرض‌الحسنه به‌دلیل عدم اتصال به بانک مرکزی به محملی برای اختفای فعالیت‌های اقتصادی فراریان مالیاتی تبدیل شده‌اند، هدف از مقابله با فرار مالیاتی را بالا بردن هزینه اقتصاد غیرشفاف عنوان و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف خط قرمزی نمی‌شناسیم و با قاطعیت مسیر مطالبه حقوق حقه ملت و توسعه بیش از پیش عدالت مالیاتی در جامعه را دنبال می‌کنیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار