گوناگون

ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس

ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس

پارسینه: اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) ایالات متحده آمریکا، ایمن‌ترین خودرو‌های جهان، معرفی شدند.

استاندارد‌های ایمنی وسایل نقلیه چیزی است که همیشه در کنار پیشرفت علم و فناوری بشری بهبود می‌یافت و در نتیجه، برخی از محصولات فعلی و خودرو‌های لوکس موجود در بازار، امتیاز‌های ایمنی کاملی را کسب می‌کنند.
به گزارش خبرآنلاین، ایالات متحده آمریکا قانون ملی ایمنی ترافیک و وسایل نقلیه موتوری را در سال ۱۹۶۶ را تصویب کرد و در نهایت، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) را برای توسعه و اجرای استاندارد‌های ایمنی و ویژگی‌هایی مانند کمربند ایمنی، کیسه هوا و تست تصادف ایجاد کرد.
در این مقاله، پنج خودروی ایمن و معتبر از نظر این نهاد بررسی خواهند شد.
۵. سوبارو اوت بک
ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس
سوبارو اوت بک یک کراس اوور خشن و تهاجمی است. علاوه‌بر اوت بک، مدل لگاسی از این برند ژاپنی نیز در بین ایمن‌ترین اتومبیل‌ها در برابر تصادف هستند. اوت بک در کنار برادر خود، عنوان Top Safety Pick+ را به خود اختصاص داد و هر دو دارای بسیاری از ویژگی‌های ایمنی محبوب هستند.
همه مدل‌های اوت بک دارای مجموعه فناوری‌های کمکی راننده EyeSight این برند هستند، از جمله کروز کنترل تطبیقی با کمک حفظ خودرو بین خطوط، هشدار برخورد از جلو، نظارت بر نقاط کور، ترمز اضطراری خودکار و ...
۴. لکسوس UX
ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس
لکسوس ۲۰۲۳ یک شاسی بلند لوکس ساب کامپکت است که سواری راحت همراه با فضای داخلی باکیفیت را ارائه می‌دهد. NHTSA مدل ۲۰۲۳ را آزمایش نکرده است، اما مدل ۲۰۲۲ امتیاز کلی ۵ از ۵ ستاره را دریافت کرده است.
به طور استاندارد، مدل‌های UX دارای بسیاری از فناوری‌های کمکی راننده، از جمله سیستم کمکی حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی و هشدار خروج از خط است.
۳. ولوو S ۶۰
ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس
ولوو مترادف با اولویت دادن به ایمنی در خودرو‌های خود است و به تولید برخی از ایمن‌ترین اتومبیل‌ها در جهان شهرت دارد. ولوو یکی از اولین خودروسازانی بود که ویژگی‌های استانداردی مانند کمربند ایمنی سه نقطه‌ای را مدت‌ها قبل از اینکه ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار شود، استفاده کرد.
این شرکت در سال‌های اخیر فناوری‌های جدید و پیشگامی را معرفی کرده است، به این معنی که خودرو‌هایی مانند ولوو S ۶۰ به طور مداوم در تست‌های تصادف امتیاز بالایی دریافت می‌کنند. ولوو S ۶۰ و S ۶۰ Recharge هر دو در تمام تست‌های تصادف IIHS امتیاز‌های خوب و برتر را کسب کردند و آن‌ها را به یکی از ایمن‌ترین خودرو‌هایی تبدیل کرد که می‌توانید بخرید.
۲. جنسیس G ۸۰
ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس
جنسیس G ۸۰ یک سدان سایز متوسط لوکس است که توسط بخش لوکس هیوندای تولید می‌شود و از نظر عملکرد، راحتی و ویژگی، نقد‌های مثبتی دریافت کرده است. G ۸۰ به سرعت شتاب می‌گیرد و سواری آرامی را ارائه می‌دهد. جنسیس G ۸۰ در تست‌های تصادف انجام شده توسط NHTSA و IIHS رتبه‌های بالایی را در زمینه ایمنی دریافت کرده است.
جنسیس G ۸۰ مدل ۲۰۲۳ برنده جایزه IIHS Top Safety Pick+ شده است. همه ویژگی‌های ایمنی به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند، با تأکید ویژه بر دستیار رانندگی در بزرگراه و کروز کنترل تطبیقی مرتبط با سیستم ناوبری. سایر ویژگی‌های ایمنی استاندارد عبارتند از ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد از جلو، کمکی حفظ خودرو در بین خطوط و هشدار خروج از خط.
۱. ولوو XC ۹۰
ایمن ترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شدند +عکس
ولوو XC ۹۰ علاوه‌بر امتیاز‌های ایمنی فوق‌العاده، امکانات لوکس بسیاری از جمله فضای داخلی باکیفیت با طراحی جذاب را ارائه می‌دهد. فضای داخلی دارای مواد با کیفیت و تکنولوژی چشمگیر است.
ولوو همچنین این کراس اوور لوکس سه ردیفه را با قدرت کافی، فضای داخلی شیک و پیکربندی‌های شش و هفت صندلی ارائه می‌دهد. در هر صورت، سرنشینان می‌توانند از ایمنی بالا مطمئن باشند، زیرا XC ۹۰ در تمام تست‌های صحت تصادف، امتیاز خوبی از NHTSA دریافت کرده است.
هر XC ۹۰ دارای ویژگی‌های پیشرفته پیشگیری از تصادف فعال مانند ترمز اضطراری خودکار، کنترل فعال خطوط، نظارت بر نقاط کور با کمک فرمان و چراغ جلو LED تطبیقی است. ولوو XC ۹۰ جدید در هر تست تصادف عملکرد خوبی دارد و امتیاز کلی پنج ستاره از NHTSA، و Top Safety Pick+ را از IIHS کسب کرده است.
منبع: فرارو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار