گوناگون

پایان سبز دلگرم کننده بورس

پایان سبز دلگرم کننده بورس

پارسینه: بازار سهام برای پنجمین روز متوالی در حالی به کار خود پایان داد که شاخص‌های بازار به رنگ سبز به کار خود پایان دادند.

شهرآرانیوز نوشت: شاخص اصلی تالار شیشه‌ای در پایان وقت معاملات امروز بیش از ۱۱ هزار واحد معادل ۰.۵۲ درصد رشد کرده و به ارتفاع ۲ میلیون و ۱۷۶ هزار واحد صعود کرد.
شاخص هم وزن و فرابورس نیز به ترتیب ۶۱۷۳ واحد و ۱۵۷ واحد نسبت به روز گذشته رو به بالا حرکت کردند.
ارزش معاملات بازار بورس در پایان وقت معاملات امروز به حدود ۸ هزار میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها امروز خریداران قوی‌تری نسبت به حقوقی‌ها در بازار ظاهر شدند و ۲۰۴ میلیارد تومان از سهام حقوقی‌ها را از آن خود کردند.
با وجود آنکه امروز کلیت بازار مثبت بود، اما حدود ۵۲ درصد نماد‌ها در محدوده منفی معامله شدند. این مهم نشان دهنده آن‌ است که احتمالاً فردا بازار با کمی فشار فروش کار خود را آغاز کند.
فارس، خودرو، حکشتی، وصندوق، میدکو و کگل نماد‌هایی بودند که در جریان معاملات امروز بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل گذشتند. در مقابل نماد فولاد با ۶۹۰ واحد، بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشت.
در جریان معاملات امروز خبری منتشر شد که بیش از همه بر نماد‌های خودرویی اثر مثبت گذاشت. محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس توضیحاتی را درباره آخرین جزئیات و اقدامات صورت گرفته از سوی مجلس در زمینه کاهش دوره تجدید ارزیابی دارایی‌ها از ۵ سال به ۳ سال برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی ارائه و اظهار داشت: این موضوع قرار است به عنوان پیشنهاد در بودجه ۱۴۰۳ مطرح شود. در تلاش هستیم تا این تصمیم به مرحله اجرا برسد. پیشنهاد این است تا به طور خاص به این موضوع پرداخته شود و تصمیم کاهش زمان تجدید ارزیابی از پنج سال به سه سال برای همه شرکت‌ها اجرایی شود.
انتشار این خبر کافی بود تا ورود جریان نقدینگی از سوی حقیقی‌ به بازار به خصوص به نماد‌های خودرویی افزایش یابد.
آن‌طور که کارشناسان معتقدند با بررسی بازدهی شاخص کل بورس و شاخص هم‌وزن از ابتدای سال جاری تاکنون درخواهیم یافت که وضعیت نماد‌های کوچک‌تر بازار به مراتب بهتر از نماد‌های بزرگ بوده، بنابراین جاماندگی قیمتی نماد‌های بزرگ و شاخص ساز بازار سهام نسبت به کوچک‌تر‌ها را می‌توان از دلایلی دانست که این روز‌ها اقبال بیشتری به این نماد‌ها می‌شود.
از سوی دیگر مسئله تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها در سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز جریان قوی‌تری از تقاضا را ایجاد کرده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار