گوناگون

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

پارسینه: قیمت خودرو در آخرین روز هفته به‌دلیل تعطیلی بازار، تغییری را تجربه نکرد. همه محصولات بازار، روند ثابت روز گذشته را طی کردند.

به گزارش پارسینه و به نقل از تجارت نیوز؛ قیمت خودرو در ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۲، با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، تغییراتی نسبت به روز گذشته تجربه نکرد.

امروز نسبت به روز گذشته، قیمت‌ها در برابر تغییرات، مقاومت کرده و کاهشی نداشتند. چراکه تعطیلی بازار، روند را ثابت نگه داشته و از کاهش قیمت جلوگیری کرد.

شرایط بازار طوری است که خریداری در آن پیدا نمی‌شود و به‌همین علت، قیمت‌ها با شیب اندکی رو به کاهش می‌گذارد.

قیمت خودرو‌های داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ تغییری نسبت به روز گذشته نداشتند و به‌ترتیب با نرخ‌های ۳۳۰ میلیون و ۳۵۰ میلیون تومانی معامله شدند.

کوئیک دنده‌ای S نیز که روز گذشته ۴ میلیون تومان کاهش داشت، با همان مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

سمند LX ساده با مدل ۱۴۰۱، روز گذشته با ۱۵ میلیون کاهش، رکورد بیشترین کاهش در میان خودرو‌های داخلی را از آن خود کرده بود. این خودرو نیز روند سایر محصولات بازار را طی کرده و در همان نرخ ۵۳۰ میلیون تومان ثابت ماند.

پژو ۲۰۶ تیپ دو، که همانند اکثر خودرو‌های بازار، بیش از ۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت در چند هفته اخیر را تجربه کرده بود، نسبت به روز گذشته در همان نرخ ۵۱۰ میلیون تومانی معامله شد.

تارا اتوماتیک با مدل ۱۴۰۲، که سدان لوکس ایران خودرو محسوب می‌شود نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با همان مبلغ روز گذشته، یعنی ۸۱۸ میلیون تومان خرید و فروش شد.

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

قیمت خودرو‌های خارجی و مونتاژی

در بازار خودرو‌های خارجی و مونتاژی نیز همانند خودرو‌های داخلی، اغلب اثری از تغییر قیمت‌ها دیده نمی‌شود و قیمت خودرو در اکثر محصولات، ثابت است.

ام‌وی‌ام X۲۲ PRO، کراس‌اوور کامپکت مدیران خودرو، که روز گذشته با کاهش ۱۰ میلیونی مواجه بود، با همان نرخ ۹۸۰ میلیون تومان معامله شد.

بسترن B۳۰ به عنوان یک سدان چینی، با ۱۷۵ میلیون تومان کاهش در چند روز اخیر، رکورددار کاهش قیمت بود. اما امروز با همان مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی خرید و فروش شد.

قیمت انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۲+ جدول

ریسپکت پرایم بهمن موتور نیز همانند سایر محصولات بازار، در همان نرخ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ثابت ماند.

کراس‌اوور فردا T۵ با مدل ۱۴۰۱، که روز گذشته نیز کاهش قیمتی تجربه نکرده بود. امروز با پیروی از روند بازار، با مبلغ یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومانی روز گذشته، خرید و فروش شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو در رابطه با روند قیمت خودرو در هفته آتی گفت: به دلیل عدم تغییر در نرخ ارز، بعید است که هفته آینده نیز شاهد اتفاقات خاص در بازار خودرو باشیم.

وی در ادامه به اعتراض خودروسازان و عدم قیمت گذاری برخی محصولات توسط شورای رقابت اشاره کرد و گفت: باید منتظر ماند و دید که آیا خودروساز از موضع خود عقب نشینی خواهد کرد و یا شورای رقابت. اما حتی درصورتی که شورای رقابت عقب نشینی کرده و قیمت درب کارخانه محصولات نیز افزایش یابد، بعید است که چند هفته آینده، روند بازار صعودی شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار