گوناگون

افزایش ۱۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن برای نوسازی بافت های فرسوده

افزایش ۱۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن برای نوسازی بافت های فرسوده

پارسینه: بذرپاش گفت: وام ودیعه مسکن برای اسکان موقت نوسازی بافت های فرسوده رشد ۱۰۰ درصدی یافته است‌.

مهرداد بذرپاش گفت: نوسازی بافت های فرسوده امری بسیار حائز اهمیت است و از ابتدای حضورم در وزارت راه وشهرسازی در موضوع مسکن خط تلاش تمرکز بر نوسازی بافت های فرسوده بوده است و همواره در تلاشیم تا عقب ماندگی های دهه اخیر را جبران کنیم.

باشگاه خبرنگاران نوشت: وزیر راه وشهرسازی گفت: در حال حاضر ۹ درصد کل شهرها با حدود ۳۰ درصد جمعیت در بافت فرسوده قرار دارند که ضرورت دارد ضمن تولید مسکن و نوسازی این بافت ها نیز توامان انجام شود زیرا این موضوع هدف دولت و ضرورت کشور است.

او با تاکید بر اینکه نوسازی در بافت های فرسوده چندین حسن دارد،گفت: بخشی از آنها شامل وجود زیر ساخت ها و سایر منابع شهری، کاهش قیمت تمام شده مسکن، وجود شبکه های حمل ونقلی و دیگر مزیت هایی است که همگان بر آن اذعان دارند.

بذرپاش گفت: تولید مسکن در این بافت ها علاوه بر رونق تولید، سبب فعال شدن مشاغل و کسب وکارها و باز آفرینی محیط شهری و زندگی مردم می شود. با این کار منزلت اجتماعی در محیط های شهری تقویت می شود.

وزیر راه وشهرسازی گفت: در برنامه هفتم تمام تلاش ما آن بوده است تا از ظرفیت های این برنامه برای تولید مسکن در بافت فرسوده بهره ببریم.

بذرپاش گفت: به منظور رونق در این بافت ها از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد که تدوین قوانین و مقررات، بسته ۱۹ بندی نوسازی بافت فرسوده از جمله این موارد است.

او ادامه داد: با ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی در تهران طی ماه های فروردین و اردیبهشت رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده پایتخت رقم خورد که با استمرار این روند در تهران طی۲سال آینده شاهد تحولات مثبتی خواهیم بود.

وزیر راه بر رفع موانع موجود برای تولید مسکن در بافت های فرسوده تاکید کرد و گفت: توافقاتی که با صندوق کار آفرینی امید برای افزایش تسهیلات و جابه جایی ساکنان بافت های فرسوده انجام شده است. همچنین روش کلید به کلید واحدهای مسکونی استیجاری برای ساکنان بافت های فرسوده در حال اجراست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار