گوناگون

بهره مندی بیش از ۶۰۷ هزار نفر از وام قرض الحسنه بانک ملی ایران

بهره مندی بیش از 607 هزار نفر از وام قرض الحسنه بانک ملی ایران

پارسینه: بانک ملی ایران در راستای حفظ و تقویت سنت پسندیده قرض الحسنه و همچنین رفع احتیاجات ضروری و خُرد مالی؛ پرداخت عادلانه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان، اقشار ضعیف، افراد آسیب پذیر، کم برخوردار و گروه های هدف سازمان های حمایتی را همواره یکی از اولویت ها و سیاست های مهم خود در نظر دارد و به آن عمل می کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، براین اساس این بانک از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه سال جاری در مجموع تعداد 607 هزار و 701 فقره وام قرض الحسنه با کمترین کارمزد به مشتریان و متقاضیان واجد شرایط تخصیص داد که ارزش ریالی آن به 366 هزار و 657 میلیارد ریال می رسد.

بانک ملی ایران از محل منابع قرض الحسنه طی 11 ماه امسال بیش از 232 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به 166 هزار و 937 متقاضی پرداخت کرده است که به طور متوسط روزانه در این مدت 505 جوان ایرانی با وام ازدواج بانک ملی ایران به خانه بخت رفتند.

بانک ملی ایران از زمان ابلاغ دستورالعمل و شروع ثبت نام برای پرداخت وام قرض الحسنه فرزندآوری در راستای اجرای "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" را پرشتاب و به جد دنبال می کند به گونه ای که

تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری پرداختی طی این مدت نیز توسط بانک ملی ایران از رقم 50 هزار و 882 میلیارد ریال فراتر رفته است.

بر این اساس، شعب بانک ملی ایران نسبت به تعداد فقره تسهیلات اعطایی در مجموع 11 ماه، به طور متوسط بیش از 154 فقره وام قرض‌الحسنه فرزندآوری در هر روز به جوانان و واجدین شرایط پرداخت کرده است که این پرداخت ها طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

افزون بر این رویکرد حمایت از ایجاد فرصت های شغلی و کسب و کارهای خانگی برای اقشار ضعیف و گروه های هدف سازمان های حمایتی یکی دیگر از اولویت ها و سیاست های مهم بانک ملی ایران است.

بر همین اساس این بانک با پرداخت و توزیع عادلانه تسهیلات گام های مهمی در راستای رشد و گسترش طرح های مشاغل خانگی و خود اشتغالی فراگیر ملی به جامعه هدف سازمان‌های حمایتی برداشته است.

براین اساس در مدت 11 ماهه امسال، در مجموع تعداد 62 هزار و 395 فقره تسهیلات خود اشتغالی و مشاغل خانگی به ارزش 53 هزار و 212 میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان و افراد تحت پوشش و گروه های هدف سازمان های حمایتی و صاحبان مشاغل مورد حمایت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، بنیاد برکت، بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان، سربازان نیروهای مسلح، زندانیان و... پرداخت کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار