گوناگون

قیمت جدید گوشت اعلام شد

قیمت جدید گوشت اعلام شد

پارسینه: آن‌طور که از گزارش‌ها پیداست، هنوز ترفند عرضه گوشت‌های وارداتی در تنظیم بازار گوشت موثر نبوده است.

در حالی که قیمت جدید گوشت به بیش از ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته، معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی چندی پیش وعده داده بود که با تلاش انجام شده قیمت گوشت قرمز طی ۲ هفته آینده ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

به نقل از خبرآنلاین؛ به گفته سید محمد آقامیری، این کاهش قیمت به واسطه واردات دام زنده و گوشت گوسفندی گرم از کشور‌های مجاز به تولید است. واردات لاشه گوشت گرم و دام زنده طبق پروتکل‌های بهداشتی هیچ مانعی ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرده بود: با واردات انجام شده پیش‌بینی می‌شود روند کاهشی قیمت ادامه داشته باشد و کمبودی در عرضه گوشت قرمز نداشته باشیم.

قیمت گوشت پایین نیامد

این اظهارات در شرایطی است که هنوز قیمت گوشت در بازار روندی نزولی به خود نگرفته و با قیمت‌هایی بیش از ۳۰۰ هزار تومان در بازار مشاهده می‌شود.

آن‌طور که در گزارش‌های میدانی خبرگزاری خبرآنلاین دیده می‌صود، در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم دام زنده به حدود ۱۶۰ هزار تومان رسیده است.

این در شرایطی است که قیمت گوشت در بازار هم این‌گونه است: هر کیلوگرم شقه گوسفندی ۳۳۵ هزار تومان، ران گوسفندی ۳۹۵ هزار تومان، گوشت آب‌گوشتی ۳۱۰ هزار تومان و گوشت چرخ‌کرده ۲۹۵ هزار تومان.

عرضه سراسری گوشت وارداتی آغاز شد

با این وجود، فصاحت، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران خبر داده است که از هفته آینده گوشت گرم گوساله بسته‌بندی شده و گوشت گوسفندی به شکل شقه در میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود.

به گفته او، این عرضه تا پس از ماه مبارک رمضان و به منظور تنظیم بازار گوشت قرمز به شکل مستمر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این گوشت‌ها وارداتی است، عنوان کرده، قیمت شقه گوسفند بین ۲۳۲ تا ۲۳۵ هزار تومان تعیین شده و قیمت گوشت گوساله هم هفته آینده تعیین و اعلام خواهد شد.

مسعود امرالهی، مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرده، عرضه گوشت گرم وارداتی به جز ۴ استان، در دیگر استان‌های کشور آغاز شد.

به گفته او، به علت آماده نبودن زیرساخت‌ها در استان‌های گیلان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و مرکزی، گوشت گرم وارداتی گوسفند و گوساله در این استان‌ها عرضه نشده است، اما مردم در دیگر استان‌ها می‌توانند گوشت گرم وارداتی را از فروشگاه‌های افق کورش تهیه کنند.

وی متذکر شده، در تهران علاوه بر فروشگاه افق کورش، گوشت گرم وارداتی در فروشگاه‌های شهروند و اتکا هم عرضه شده است.

امراللهی قیمت جدید گوشت گوساله را با توجه به بعد مسافت، ۲۱۵ تا ۲۲۰ هزار تومان و قیمت گوشت گوسفندی را ۲۴۷ هزار تومان اعلام کرده است./ مریم فکری

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار