گوناگون

وزیر خزانه‌داری آمریکا: اقتصاد آمریکا با «فاجعه» مواجه است

وزیر خزانه‌داری آمریکا: اقتصاد آمریکا با «فاجعه» مواجه است

پارسینه: وزیر خزانه‌داری آمریکا نسبت به عواقب وخیم اقدام این کشور در صورتی که سقف بدهی قانونی خود را در ماه‌های آینده افزایش ندهد، هشدار داد.

به گزارش پارسینه نقل از راشاتودی، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز شنبه نسبت به عواقب وخیم اقدام این کشور در صورتی که سقف بدهی قانونی خود را در ماه‌های آینده افزایش ندهد، هشدار داد.

به‌گفته این مقام ارشد ایالات متحده، این کشور ممکن است تا تابستان ۲۰۲۳ موفق به پرداخت بدهی‌های خود نشود که این امر منجر به یک بحران مالی خواهد شد.

یلن به شبکه خبری آکسیوس گفت: این (بحران) مرا عصبی می‌کند... آن ویرانگر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: آن یک فاجعه است. ما با یک بحران مالی روبه‌رو خواهیم شد و فکر می‌کنم که در ایالات متحده رکود نیز خواهیم داشت.

یلن گفت: هزینه‌ها باید کاهش یابد تا با درآمد‌های مالیاتی همخوانی داشته باشد، علاوه بر این، «پیامد‌های روانی» مانند ترس مردم از خرج کردن پول، می‌تواند بر هزینه‌ها تأثیر بگذارد و رکود را عمیق‌تر کند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین هشدار داد که نکول کامل بدهی این کشور اثر دومینویی روی اقتصاد جهانی خواهد داشت.

یلن گفت: آمریکایی‌ها با هزینه‌های استقراض بالاتری مواجه خواهند شد و این امر باعث آشفتگی زیاد در سطح جهانی خواهد شد.

وی در اوایل ماه جاری میلادی زنگ خطر را در مورد نکول بدهی احتمالی ایالات متحده به صدا درآورده و به کنگره آمریکا اطلاع داده بود که خزانه‌داری شروع به استفاده از اقدامات اضطراری برای جلوگیری از رسیدن این کشور به سقف بدهی ملی که اکنون ۳۱.۴ تریلیون دلار تعیین شده است، کرده است.

این اقدامات عمدتاً شامل تعلیق موقت پرداخت‌هایی است که برای ادامه فعالیت دولت ضروری نیست.

یلن در آن زمان خاطرنشان کرد: با این حال، این اقدامات تنها به‌حدی است که به کنگره به‌احتمال زیاد تا اوایل ژوئن فرصت می‌دهد تا مذاکره کند و افزایش سقف بدهی را تصویب کند.

این مقام در ادامه تأکید کرد که بدون افزایش سقف بدهی، نکول و عدم پرداخت تعهدات قریب‌الوقوع خواهد بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار