گوناگون

ارتقاء هلدینگ‌ها و واحد‌های گروه مالی گردشگری در بین شرکت‌های برتر ایران

ارتقاء هلدینگ‌ها و واحد‌های گروه مالی گردشگری در بین شرکت‌های برتر ایران

پارسینه: تعدادی از هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه گروه مالی گردشگری در همایش شرکت‌های برتر ایران در سال ۱۴۰۱ با چند پله صعود نسبت به دوره قبل حائز رتبه‌های برتر شدند.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، در همایش شرکت های برتر ایران که با حضور قائم مقام و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، تعدادی از هلدینگ ها و شرکت های تابعه گروه شامل ماهان، نگین، گروه بازرگانی دانا، احیا استیل فولاد بافت و توسعه فراوری معادن ماهان سیرجان درخشیدند.

هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان در ارزیابی عملکرد سال 1400 رتبه 68 را کسب کرد که نسبت به دوره قبل 3 پله صعود داشت و در ردیف ۱۰۰ شرکت برتر ایران جای گرفت.

هلدینگ اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان در ارزیابی عملکرد سال 1400 نسبت به سال 1399 به رتبه 78 شرکت های برتر ایران( IMI-100) دست یافت ضمن اینکه در بخش رشد فروش نسبت به مدت مذکور 598 درصد رشد داشت که موفق به کسب رتبه دوم در این بخش شد.

همچنین بیشترین صعود در بین شرکت‌ها به هلدینگ نگین اختصاص داشت.

شرکت احیا استیل فولاد بافت نیز در ارزیابی سال 1400 شرکت‌های برتر ایران رتبه 102 را از میان ۵۰۰ شرکت برتر کسب کرد که نسبت به دوره قبل 19 پله صعود داشت.

کارخانه احیا استیل فولاد بافت، بزرگترین و تنها مجتمع صنعتی بزرگ منطقه در سطح سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه است که از سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسیده است.

شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان نیز با 5 پله صعود نسبت به دوره قبل در جایگاه 111 شرکت های برتر ایران قرار گرفت.

گروه بازرگانی گردشگری دانا نیز در ارزیابی عملکرد سال 1400 با کسب رتبه 265 در جمع 500 شرکت برتر ایران قرار گرفت که در مقایسه با دوره گذشته 60 پله صعود کرد.

شرکت گروه بازرگانی گردشگری دانا، بازوی بخش بازرگانی گروه مالی گردشگری است.

در این مراسم به هلدینگ‌ها و شرکت‌های برتر لوح و تندیس اهدا شد.

بر اساس این گزارش، در ارزیابی عملکرد شرکت های برتر ایران، 33 شاخص مختلف همچون میزان فروش و درآمد، تولید، صادرات، اشتغالزایی، ارزش افزوده، دارایی، سودآوری و ... مورد بررسی قرار گرفته است.

این گزارش حاکیست: شرکت های برتر نقش مهمی در تولید ملی، اشتغالزایی، صادرات و دیگر متغیرهای اقتصاد ملی دارند .

سازمان مدیریت صنعتی در سال 1401 نیز مانند سال‌‌های گذشته اقدام به رتبه‌بندی شرکت های برتر ایران (IMI-100) کرد.

این رتبه‌بندی که 500 شرکت بزرگ و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را معرفی می‌کند، با هدف شناسایی جایگاه بنگاه‌های اقتصادی و گروه‌های صنعتی (رشته‌های مختلف کسب و کار)، گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی و کمک به سیاست گذاران اقتصادی کشور انجام می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار