گوناگون

رکورد مصرف گاز به ۷۰۰ میلیون متر مکعب نزدیک شد

رکورد مصرف گاز به ۷۰۰ میلیون متر مکعب نزدیک شد

پارسینه: مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: مجموع مصرف گاز ۲۲ دی‌ در بخش‌های تجاری و خانگی به حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش پارسینه به نقل از مهر، مجید چگنی اظهار کرد: با ورود سامانه هوای سرد به کشور ما شاهد افت دما و سرمای فراگیر در بیشتر نقاط هستیم، به‌طوری که در استان‌های شمال غربی و شرقی دمای هوا تا منفی ۲۸ درجه سانتیگراد رسید که این از حیث فراگیری و ماندگاری سرما در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان این که به تبع کاهش دما افزایش شدید مصرف گاز در بخش‌های خانگی و تجاری را شاهد هستیم، تصریح کرد: پنجشنبه ۲۲ دی حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب در بخش‌های خانگی و تجاری مصرف شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته در این بازه زمانی بیش از ۱۵۰ میلیون متر مکعب افزایش را نشان می‌دهد که معادل تولید ۶ فاز پارس جنوبی است.

وی افزود: با توجه به ماندگاری برودت هوا شرایط سخت‌تر و مصرف گاز افزایش می‌یابد، از این رو پیش‌بینی‌های و تمهیدهای لازم در این باره انجام شده است.

به گفته چگنی، با تلاش شبانه‌روزی کارکنان صنعت گاز فرآیند گازرسانی در حال انجام است.

وی با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌ های صادر شده از سوی شرکت ملی گاز ایران درباره رعایت الگوی مصرف، اظهار کرد: از هم‌وطنان و مشترکان خواهشمندیم که در استفاده از این نعمت الهی مصرف بهینه را به جد داشته باشند و شرکت ملی گاز ایران را در رساندن گاز پایدار به اقصی نقاط کشور به‌ویژه روستاهایی که در محاصره برف هستند یاری رسانند.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان با اشاره به پایش دمای اداره‌ها، گفت: از ابتدای این طرح تاکنون بیش از ۱۳۱ هزار مورد پایش دمای اداره‌ها انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار مورد اخطار دریافت کرده ‎اند و جریان گاز حدود ۲ هزار اداره نیز قطع شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار