گوناگون

پشت پرده گرانی طلا و سکه در بازار اعلام شد

پشت پرده گرانی طلا و سکه در بازار اعلام شد

پارسینه: بازار طلا و سکه همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

پشت پرده گرانی طلا و سکه در بازار اعلام شد. دیروز هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار به یک میلیون و ۶۴۶ هزار تومان رسید و هر قطعه سکه امامی ۱۷ میلیون و ۷۸۲ تومان قیمت پیدا کرد.

خبرآنلاین نوشت: این قیمت‌ها در حالی در بازار دیده می‌شود که در طول یک ماه گذشته هر گرم طلای ۱۸عیارددر حدود ۱۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی یک میلیون و ۸۴۷ هزار تومان گران شده است.

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: در طول یک ماه گذشته روند افزایشی را در بازار طلا و سکه شاهد بودیم و یک دلیل آن، نوسانات جهانی بازار طلا بود.

وی افزود: در طول یک ماه گذشته حدود ۴۵ دلار به طور میانگین افزایش قیمت اونس جهانی طلا را داشتیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: همین موضوع به‌تبع بازارهای داخلی کشورها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و موجب افزایش قیمت‌ها می‌شود.

بذرافشان عنوان کرد: بخش دیگر افزایش قیمت طلا و سکه در هفته‌های گذشته به بازار داخلی کشور همچون ارز مربوط می‌شود.

وی با اشاره به خبرهای سیاسی و اقتصادی در ساز طح دنیا، متذکر شد: بخش دیگر تغییرات قیمت‌ها به بخش تقاضا برمی‌گردد که البته خوشبختانه بازار نسبت به دفعات قبل که هم‌زمان با افزایش قیمت، تقاضا هم بیشتر می‌شد، خوشبختانه در طول یک ماه گذشته این اتفاق نیفتاده و بازار روال عادی خود را طی می‌کند.

رئیس اتحادیه طلا و سکه گفت: در کل بیشترین و مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت طلا و سکه، نوسان قیمت ارز در بازار بوده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  اون روزی که سلطان سکه را اعدام کردید سکه حدود 5 میلیون تومان بود سلطان سکه اعدام شد سکه هایش مصادره شد تا امروز سکه به حدود 19 میلیون تومان برسد حالا شما هی برو پیش پرده و پشت پرده اعلام کن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار