گوناگون

فهرست ۱۲۹ ساختمان بحرانی تهران منتشر شد + فیلم

فهرست ۱۲۹ ساختمان بحرانی تهران منتشر شد + فیلم

پارسینه: سازمان نظام مهندسی می‌گوید آخرین بار‏، ماه گذشته درباره ناایمن بودن ساختمان متروپل هشدار داده، هشداری که به شهرداری و دیگر نهادهای مرتبط داده شد، کافی نبود چون این ساختمان به صورت مشارکتی بین شهرداری و بخش خصوصی در حال ساخت بوده است.

شاید اگر افکار عمومی هم از وضعیت ناایمن و بحرانی متروپل مطلع می‌شدند این فاجعه تلخ رخ نمی‌داد. اما متروپل تنها ساختمان ناایمن و مورد هشدار نظام مهندسی نبوده و نیست. برخی از اعضای نظام مهندسی از وجود بیش از ۹۰۰ ساختمان ناایمن و بحرانی در کشور خبر می‌دهند.

فهرست اسامی و نشانی ۱۲۹ ساختمان ناایمن بحرانی تهران در فضای مجازی منتشر شده البته این فهرست به تایید مقامات مسئول نرسیده است. دیروز، سرپرست آتش نشانی تهران اعلام کرده بود اسامی ۱۲۹ ساختمان ناایمن بحرانی را تا دو ماه آینده اعلام می کند. نام بیمارستان بوعلی، فجر، شهدای یافت‌آباد، فیاض بخش، غیاثی، ضیائیان، طرفه و مرکز درمانی شهید شاه‌آبادی در این فهرست دیده می‌شود. همچنین دانشگاه شاهد، دانشگاه فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی و دانشگاه یادگار امام نیز به عنوان ساختمان‌های ناایمن تهران معرفی شده‌اند. نکته مهم در فهرست منتشر شده این است که از ۱۲۹ ساختمان ناایمن، اغلب آنها پاساژها و مراکز خرید و سپس مجتمع‌های مسکونی هستند که جمعیت زیادی در آن رفت و آمد یا زندگی می‌کنند.

منبع: همشهری

ارسال نظر

 • سعید

  دولتهای فاسد و پیمانکاران دزد چه ترکیب نامتجانسی برای مردم بیچاره

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار