گوناگون

کاهش نسبی قیمت نفت با افزایش تولید آمریکا و روسیه

پارسینه: روز دوشنبه قیمت نفت آمریکا نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز جمعه (آخرین روز کاری هفته گذشته) نسبتا کاهش یافت و به ۶۵.۵۵ دلار رسید. از دلایل کاهش نسبی قیمت نفت در روز جاری می توان به افزایش تولید نفت توسط آمریکا و روسیه اشاره کرد.

کاهش نسبی قیمت نفت با افزایش تولید آمریکا و روسیهروز دوشنبه قیمت نفت آمریکا نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز جمعه (آخرین روز کاری هفته گذشته) نسبتا کاهش یافت و به ۶۵.۵۵ دلار رسید. از دلایل کاهش نسبی قیمت نفت در روز جاری می توان به افزایش تولید نفت توسط آمریکا و روسیه اشاره کرد.

امروز قیمت آتی نفت خام برنت نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز جمعه با ۴ سنت افزایش بشکه ای ۷۶.۵۰ دلار در بازار معامله شد. همچنین، معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با کاهش نسبی ۸ سنتی بشکه ای ۶۵.۶۶ دلار صورت گرفت.

بر اساس گزارش های منتشر شده، افزایش تولید نفت خام توسط آمریکا و روسیه دلیل کاهش نسبی قیمت نفت آمریکا در روز جاری بوده است. در این رابطه باید اشاره داشت که در هفته ی گذشته تعداد دکل های نفتی فعال در آمریکا افزایش داشته و به مجموع ۸۶۲ عدد رسیده است. این تعداد از دکل نفتی فعال در آمریکا از ماه مارچ سال ۲۰۱۵ تا کنون بی سابقه بوده و نشانگر افزایش احتمالی میزان تولید نفت این کشور در آینده است. گزارش های رسمی حاکی از آن است که میزان کنونی تولید نفت خام آمریکا ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز بوده و این کشور پس از روسیه به دومین کشور بزرگ تولید کننده ی نفت در دنیا تبدیل شده است.

افزون بر این، آمارهای موجود نشان می دهد که میزان تولید نفت روسیه در اوایل ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ به ۱۱.۱ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است. این در حالی است که این کشور در ماه می سال جاری حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده است. همچنین، بانک جی پی مورگان آمریکا پیش بینی کرده که اعضایی که عضو اوپک نیستند مانند روسیه، برزیل، کانادا و قزاقستان قصد دارند به طور قابل توجهی تولید نفت خام خود را در سال ۲۰۱۹ افزایش دهند. از سویی دیگر، قرار است که اعضای اوپک در روز ۲۲ ژوئن در رابطه با افزایش احتمالی میزان تولید نفت در وین اتریش به طور رسمی تصمیم گیری کنند.

این در حالی است که افزایش میزان تقاضای نفت در آسیا از تند شدن شیب کاهش قیمت نفت جلوگیری کرده است. در این رابطه، باید خاطر نشان گردد که میزان تقاضای نفت توسط چین روزانه بیش از ۹ میلیون بشکه بوده و هند به عنوان دومین کشور بزرگ خریدار نفت در دنیا در ماه می ۳.۴ درصد میزان تقاضای خود را افزایش داده است.

منبع: تابناک

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار