گوناگون

همتی: روند کاهش قیمت ارز ادامه پیدا خواهد کرد

همتی: روند کاهش قیمت ارز ادامه پیدا خواهد کرد

پارسینه: رئیس بانک مرکزی با اشاره به کاهش نرخ ارز، گفت: روند کاهش قیمت ارز تا جایی که فعالان عرصه اقتصادی اراده کنند، ادامه پیدا خواهد کرد.

عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با سیاست‌هایی که اتخاذ کرده‌ایم، امیدواریم بازار ارز و سکه به تعادل لازم برسد.

وی در خصوص روند کاهش قیمت ارز نیز گفت: روند کاهش قیمت ارز تا جایی که فعالان عرصه اقتصادی اراده کنند، ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد: با تعادلی که بین عرضه و تقاضا به وجود می‌آید و با توجه به اصول تجاری و اقتصادی، قیمت ارز به سوی کاهش پیش برود. قیمت ارز را روند بازار تعیین خواهد کرد. کشور باید وارد رونق شود و انشاءالله با روندی که در کاهش نرخ تورم و نرخ ارز می‌بینیم، مسائل بهتر شود.

همتی، مسئله وام مسکن را یکی از موضوعات مهم کشور دانست و گفت: ما باید در بحث مسکن، یک توسعه جدی داشته باشیم، زیرا مسکن نقش مهمی را در توسعه اقتصادی کشور بر عهده دارد. ما باید برای سال آینده پیش‌بینی‌های خوبی را در این عرصه داشته باشیم و یکی از برنامه‌های دولت، ساماندهی و رونق بخش مسکن است.
منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار