گوناگون

بورس ۶۴۲ واحد رشد کرد

بورس ۶۴۲ واحد رشد کرد

پارسینه: شاخص بورس امروز (سه شنبه) ۶۴۲ پله بالا رفت و در جایگاه ۱۷۶ هزار و ۴۵۸ واحدی ایستاد.

در معاملات امروز یک میلیارد و ۶۷۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش پنج هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال در ۱۷۲ هزار و ۵۸۰ نوبت دادوستد شد.

بررسی شاخص‌های اصلی بازار سرمایه نشان می‌دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت‌های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می‌گذارد، ۱۸۷ واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت‌های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می‌شود، ۵۴ واحد افزایش یافت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز ۳۸ واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است. شاخص آزاد شناور ۵۰۱ واحد رشد کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت‌ها در بورس را نشان می‌دهد.

شاخص بازار اول مربوط به شرکت‌های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور ۲۲۲ واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس نیز ۲ هزار و ۴۹۵ واحد رشد کرد.

در معاملات امروز نماد‌های رمپنا (مپنا)، مبین (پتروشیمی مبین)، فارس (هلدینگ خلیج فارس)، جم (پتروشیمی جم) و حکشتی (کشتیرانی) بیشترین تاثیر مثبت را داشتند، اما خساپا (سایپا) و وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید) با بالاترین تاثیر منفی، مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

** برترین صنایع بورسی
گروه بانک در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه ۴۸۷ میلیون سهم به ارزش ۸۳۲ میلیارد ریال دادوستد شد.
گروه شیمیایی به ارزش ۵۹۵ میلیارد ریال و خودرو به ارزش ۴۴۸ میلیارد ریال جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.
گروه فرآورده‌های نفتی با دادوستدی به ارزش ۳۲۰ میلیارد ریال در رده چهارم معاملات امروز قرار گرفت؛ گروه زراعت نیز با معاملاتی به ارزش ۳۱۹ میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

** رشد اندک فرابورس
شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز چهار واحد رشد کرد و در جایگاه یک هزار و ۹۱۴ واحدی قرار گرفت. در بازار فرابورس، بیش از یک میلیارد و ۱۶۳ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از پنج هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز نماد‌های کگهر (سنگ آهن گهر زمین)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و دماوند (تولید برق دماوند) بیشترین تاثیر مثبت و مارون (پتروشیمی مارون) زاگرس (پتروشیمی زاگرس) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار