گوناگون

اعلام محدودیت برای مشترکان بد مصرف آب

​مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: طرح برخورد با پرمصرف‌ها الزام قانونی دارد و شامل مشترکانی می‌شود که بیشتر از دو برابر الگو آب مصرف می‌کنند.

جریمه مشترکان پر مصرف آب یکی از روش‌هایی است که برای کاهش مصرف آب در جامعه به کار می‌رود. در این روش، مشترکانی که مصرف آب بیشتری نسبت به میانگین مصرف منطقه دارند، با پرداخت جریمه مجبور به کاهش مصرف آب می‌شوند. این جریمه معمولاً به صورت مالی به مشترکان اعمال می‌شود و می‌تواند به عنوان یک ابزار اقتصادی برای تشویق مشترکان به کاهش مصرف آب استفاده شود.

محسن اردکانی، مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: خانوار‌هایی که تا الگوی ماهانه آب مصرف کنند خوش‌مصرف، آن دسته از مشترکان که بین ۱۲ تا ۲۴ مترمکعب یعنی تا دو برابر الگو مصرف کنند، پرمصرف و مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف کنند بدمصرف هستند.

اردکانی ادامه داد: مشترکان بدمصرف در مرحله اول این طرح با اخطار، در مرحله دوم با قطع موقت آب و در مرحله سوم با محدودیت بیشتر مواجه خواهند شد و با اداراتی که مصارف بیشتر از حد مجاز دارند با استناد به مصوبه شورای مدیریت بحران استانداری برخورد قاطع انجام می‌شود.

وی در تشریح وضعیت منابع آبی استان تهران پس از پاییز بی‌بارش امسال گفت: علی‌رغم پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، بارندگی‌های پاییز امسال ۵۵ درصد نسبت به میانگین نرمال کاهش داشته است و در چنین شرایطی برای تامین آب استان تهران، موثرترین راه مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف است.

مدیرعامل آبفای استان تهران ضمن دعوت شهروندان تهرانی به مشارکت در مدیریت مصرف آب، از شهروندان استان تهران درخواست کرد تا با کاهش ۱۰ درصدی مصارف خود و پرهیز از مصارف غیرضروری این شرکت را در تامین پایدار آب استان تهران یاری کنند.

 

منبع: تیترکوتاه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار