گوناگون

هشدار نسبت به کمبود آب مورد نیاز برای فضای سبز غرب تهران

هشدار نسبت به کمبود آب مورد نیاز برای فضای سبز غرب تهران

پارسینه: شهردار منطقه ۲۲ ضمن هشدار نسبت به کمبود آب مورد نیاز برای فضای سبز منطقه تاکید کرد: باتوجه به میزان آب و میزان فضای سبز موجود در منطقه ۲۲ و بارگذاری جمعیتی، برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز با مشکل جدی رو به رو هستیم که باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

نشست مشترک علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲، صدرالدین علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهردای تهران شهردار منطقه ۲۲، پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد.

شهردار منطقه ۲۲ در این نشست ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران برای احداث تصفیه خانه نسبت به کمبود آب مورد نیاز برای فضای سبز منطقه هشدار داد و گفت: با توجه به میزان آب و میزان فضای سبز موجود در منطقه ۲۲ و بارگذاری جمعیتی برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز با مشکل جدی رو به رو هستیم که باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

در ادامه صدرالدین علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهردای تهران گفت: در حال حاضر با توجه به بحران آب یکی از موضوعات حائز اهمیت که می‌تواند فصل جدیدی جهت همکاری با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران رقم بزند، ایجاد تصفیه خانه در سطح منطقه و بازچرخانی آب به عنوان اولویت دار‌ترین موضوع در سطح منطقه ۲۲ است.

وی ادامه داد: در این زمینه مرکز با توجه به اینکه متولی موضوعات محیط زیستی در مجموعه شهرداری تهران به عنوان سیاستگذار موضوعات است، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری به منظور تسریع در انجام امور اعلام می‌دارد.

در ادامه نشست پرورش مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به نیاز آبی ۲۰۰ میلیون مترمکعبی آب در شهر تهران جهت آبیاری، احداث تصفیه خانه‌ها جهت کاهش مصرف منابع آبی لازم است و با احداث ۴ تصفیه خانه در منطقه می‌توان ۳۰ میلیون متر مکعب آب تصفیه شده به منطقه تحویل داد.

در حاشیه این نشست پیشنهاد بررسی ظرفیت حریم منطقه ۲۲ جهت توسعه گردشگری طبیعی مطرح شد که مقرر شد ضمن پایش حریم منطقه توسط مرکز محیط زیست از لحاظ میزان ورودی آلاینده‌ها به شهر همکاری مناسبی در این زمینه انجام شود.

همچنین در نشست با اشاره به در پیش بودن هفته محیط زیست مقرر شد جشنواره محیط زیست با محوریت آب و انرژی در بوستان جنگلی چیتگر برگزار شود

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار