گوناگون

پس لرزه حمله موشکی سپاه به مقر تروریست های موساد و داعش

پس لرزه حمله موشکی سپاه به مقر تروریست های موساد و داعش

نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شب گذشته سپاه پاسدران نشان داد که امنیت در مرزهای جمهوری اسلامی ایران مهم ترین دغدغه و اولویت نیروهای مسلح ما است.

به گزارش خبرآنلاین، بامداد امروز سه شنبه ۲۶ دی ماه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور سه اطلاعیه، از موشک‌باران و انهدام مقر موساد در اقلیم کردستان عراق، انهدام محل‌های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با جنایات اخیر تروریستی کرمان و راسک در سوریه و انهدام مقرهای جاسوسی و تجمع گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی در منطقه با موشک‌های بالستیک خبر داد.

در این راستا، «وحید جلال‌زاده» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اقدام اخیر سپاه پاسداران در موشک‌باران و انهدام مقرهای جاسوسی و تجمع گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی در منطقه، اظهار کرد: در این عملیات که شب گذشته توسط یگان موشکی سپاه انجام شد، برخی از مقرهای جاسوسی رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق و در بخش اشغال شده سوریه مورد حمله موشکی قرار گرفت و دشمن در این موشک‌باران سپاه، آسیب و تلفات جدی متحمل شد و پیام مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران را دریافت کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر این بوده است که دوران بزن و دررو تمام شده است و اگر دشمن ما را تهدید کند، تهدید می‌شود و اگر حمله کند، ما هم حمله می‌کنیم و به آنان آسیب می‌زنیم.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: این اولین بار نیست و ما دفعات قبل هم پاسخ دشمنان را طبق همان اقدام متقابل دادیم و این بار هم آخرین بار نخواهد بود. دشمن بداند که اگر بخواهد جمهوری اسلامی ایران را تهدید کند و در کشور ما عملیات تروریستی و کور انجام دهد، ما دستان متجاوز آنان را قطع خواهیم کرد.

پشت صحنه تروریست‌ها، رژیم صهیونیستی و آمریکا است

‌جلال زاده تاکید کرد: ما به خوبی می‌دانیم که پشت صحنه تروریست‌ها، رژیم صهیونیستی و آمریکا است؛ آمریکا مسؤول لجستیکی و تدارکات گروه‌های تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران است. گروه‌های تروریستی در سوریه مورد حمایت تجهیزاتی و لجستیکی آمریکا قرار دارند و در منطقه اقلیم کردستان، رژیم صهیونیستی هم کمک‌های اطلاعاتی و آموزشی به گروه‌های تروریستی می‌دهد و هم به آنان کمک مالی می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا پیام حمله موشکی شب گذشته جمهوری اسلامی ایران را به خوبی دریافت کردند. زبان روابط بین الملل امروز در دنیا زبان زور و قدرت است و به یُمن نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران امروز از این ابزار به خوبی بهره مند هستیم و هر کجا اراده کنیم دشمن را مورد حمله قرار دهیم، این کار را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: نکته بعدی بنده خطاب به دوستان مان در کشور عراق است مبنی بر اینکه ما به هیچ عنوان نمی‌پذیریم که از خاک عراق چه در اقلیم کردستان عراق و چه در جاهای دیگر علیه منافع جمهوری اسلامی ایران اقدام شود. توافق نامه امنیتی که چند ماه پیش بین جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق در بغداد امضا شد، باید مورد توجه قرار گیرد و ما خواهان اجرای کامل این توافق نامه هستیم.

توافق‌نامه امنیتی ایران و عراق به طور کامل اجرا شود

جلال زاده گفت: متأسفانه برخی از بندهای توافق نامه امنیتی ایران و عراق اجرا نشده و ما در اقلیم کردستان همچنان شاهد تحرکات تروریست‌ها هستیم و این برای ما پذیرفتنی نیست. از دولت عراق می‌خواهیم که به این توافق نامه به صورت کامل توجه و به آن عمل کند و اجازه ندهد دشمنان جمهوری اسلامی ایران از خاک آنان در منطقه اقلیم کردستان برای تهدید منافع ما استفاده کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدوارم این تهاجم موشکی سپاه یک گوشمالی باشد برای کسانی که در توهم‌ها و کابوس‌های شبانه خود تصور می‌کنند که با اقدامات تروریستی کور در کشورمان می‌توانند به ایران آسیبی وارد کنند.

عملیات سپاه، اقتدار امنیتی کشور را نشان داد

همچنین، محمدصالح جوکار در مصاحبه با ایسنا بیان کرد: نکته اولی که این عملیات دارد، اقتدار اطلاعاتی و امنیتی کشور ماست که دقیقا حرکت های تروریستی را در اطراف مرزهای خود رصد کرده و به آنها پاسخ می دهد. این اشراف اطلاعاتی که نیروهای مسلح ما دارند، خودش یک برتری و اقتداری را به کشور ما می بخشد. دیدیم که این مراکز به طور دقیق شناسایی شد و مورد هدف قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: برخی از دشمنان کار جاسوسی انجام داده و دست به اقدامات خرابکارانه می‌زنند اما فکر می‌کنند که رصد نمی‌شوند. اقدام شب گذشته سپاه پاسدران در وهله اول نشان داد که امنیت در مرزهای جمهوری اسلامی ایران مهم ترین دغدغه و اولویت نیروهای مسلح ما است.

نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته دومی که این عملیات داشت، این بود که هشداری به دشمنان داده شد و به نوعی انتقام خون شهدا بود البته این به منزله اتمام کار نیست بلکه تازه نقطه شروع کار است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که سرکوب دقیق ریشه ها و عوامل تروریستی باید صورت گیرد فلذا این روند ادامه خواهد داشت تا جریان تروریستی در سطح منطقه ریشه کن شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی گفت: در هیچ موقعیت زمانی ما شاهد چنین وحدتی در سطح غرب آسیا بین جبهه مقاومت نبودیم. حرکت های انقلابی که در عراق، سوریه، فلسطین و یمن انجام می شود، بینظیر است. این قدرت از ایجاد وحدت حول محور ولایت ایجاد شده است. حتی ما شاهد هستیم که در درون فلسطین هیچ گاه چنین وحدتی نبوده است و این وحدت درونی بود که رژیم صهیونیستی را شکست داده است.

جوکار در پایان تاکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را انجام می دهد تا حماس را نابود کند اما تا به امروز به هیچ کدام از اهداف خود نرسیده است. رژیم صهیونیستی بعد از طوفان الاقصی چنان سردرگم شده است که هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است. وحدت جبهه مقاومت عامل اصلی و پیشران پیروزی ملت فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی خواهد بود.

 

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار