گوناگون

جزییات حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع)

جزییات حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع)

پارسینه: فرمانده سپاه فجر فارس در جمع خبرنگاران این استان به بازخوانی زوایای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) پرداخت.

ایسنا نوشت: سردار یدالله بوعلی سه‌شنبه ۲۴ مرداد در آیین گرامیداشت گفت: فرد تروریست ساعت ١٩ بعدازظهر روز ٢٢ مردادماه از ضلع جنوبی حرم و از درب فرعی (باب المهدی) ورود کرد.

او ادامه داد: این فرد تروریست در قالب یک شبکه که در چند کشور فعالیت می‌کنند و بدون تردید به صهیونیست وصل هستند، از یکماه پیش در شیراز با پوشش مستقر و و اقدامات لازم را انجام داده بود.

فرمانده سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: این فرد در نزدیکی حرم ساکن شده بود.

بوعلی با بیان اینکه این تروریست در روز حادثه همزمان با نزدیک شدن به درب فرعی حرم، اسلحه خود را بیرون می‌آورد و به حالت هجومی ورود می‌کند، گفت: از بیرون حرم و از جلوی بهداری حرم مطهر شلیک را اغاز می‌کند.

او خاطرنشان کرد: دو نفر از خدام و نیرو‌های حفاظت جلوی درب خروجی برای هدایت زوار حضور داشتند که این فرد تروریست در اولین اقدام به سمت این دو نفر شلیک می‌کند و یکی از خدام در همان لحظه شهید می‌شود.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه نفر دومی که این فرد تروریست به سمت وی شلیک می‌کند، از نیرو‌های حفاظت است که دیشب به شهادت رسید، عنوان کرد: یک نفر زائر در مسیر رو به جلو فرد تروریست نیز تیر می‌خورد و این فرد در زمان ورود به حرم با یک زن مواجه می‌شود و اسلحه را به سمت او هدف قرار می‌دهد و تنها با ورود به حرم یک تیر شلیک کرده که بلافاصله لایه دوم حفاظت در قالب ۴ نیروی حفاظت حرم ورود می‌کنند.

بوعلی ادامه داد: اولین نفر مسلح ما شروع به شلیک و مسیر فرد تروریست را منحرف می‌کند و نفر دوم مسلح ما هم شروع به شلیک می‌کند و در همین حال یکی از نیرو‌های خدماتی حرم که بسیجی پایگاه مسجد الرقیه شیراز است، بدون توجه به اینکه ممکن است تیر بخورد از پشت فرد تروریست را به زمین‌می اندازد و دو نفر مسلح ما هم به سرعت به می‌رسند. نفر سوم مسلح ما نیز در همین زمان می‌رسد و تروریست سالم دستگیر می‌شود.

او با تصریح بر اینکه حدود چند ثانیه این فرد در حرم مانور می‌دهد و به سرعت دستگیر می‌شود، افزود: از زمان تیراندازی تا دستگیری حدود ۴۰ ثانیه زمان ثبت شده است.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه تاکنون بیش از ١٠ نفر دستگیر شده‌اند، گفت: این فرد تروریست ٨ خشاب با خود همراه داشته و یکی از بهترین اسلحه‌های کیفی را در دست داشته است.

بوعلی با بیان اینکه فرد تروریست یک و نیم لیتر بنزین در کوله خود داشته که معلوم نبوده به چه قصدی آن را حمل کرده است، افزود: برخی تصور می‌کنند که شلیک‌ها به سمت خدام و نگهبانان بوده، اما فرد تروریست ۲۴۰ تیر به همراه داشته و به قصد تیراندازی به سمت زوار حرکت کرده است.

او هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهید صارمی دلیلی شد تا همه فعالان خبر در کنار هم جمع شوند و تجدید میثاقی باشد برای ادامه این راه، گفت: بر همگان روشن است که هر اتفاقی در هر کجای دنیا رخ دهد، قطعا عامه مردم به دنبال روایت صحیح هستند.

بوعلی ادامه داد: شاهد هستیم که جایی که اصل روایت درست بیان شود، همه تشویق می‌کنند، ابهام برطرف می‌شود و هر کسی که قصد شیطنت داشته باشد دیگر نمی‌تواند اعتماد مردم را جلب کند و این رسالت بر عهده اهالی رسانه است.

فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه جزو مقدس‌ترین کار‌ها این است که انسان عین حقیقت را برای تنویر افکار عمومی بازگو کند، گفت: هر کسی باید به وجدان خود بازگردد و ببیند چقدر حقیقت را گفته و این بزرگترین امتیاز است.

بوعلی به حضور خبرنگاران و صدا و سیمای مرکز فارس در همان لحظات ابتدایی حادثه حرم، گفت: یکی از اولین حوادثی است که در فارس رخ داد و واقعیات از رسانه‌های فارس به مردم دنیا منعکس شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار